Новини » Суспільство 9 серпня, 2017, 5:44
Астрономи вважають, що золото з’явилося завдяки чорним дірам

Ряд астрономів вважає, що утворення таких елементів як платина, уран, золото сталося в результаті злиття систем подвійних нейтронних зіркових тіл (надщільний залишок зірки, яка вибухнула) або ж вони виникли через загибель масивних зірок.

Глава Центру астрофізики і космічних наук у США Джордж Фуллер відзначає, що метали, які важче заліза, найімовірніше утворилися в багатому нейтронами середовищі, – повідомляє gogetnews.info.

Ученые: Золото появилось благодаря черным дырам

Разом з іншими двома колегами-теоретиками з Лос-Анджелеса він висунув ще одну гіпотезу утворення цих елементів. Згідно з цією версією, невеликі чорні діри могли контактувати з нейтронними зірками, згодом знищивши їх. Щільність таких зірок надзвичайно висока, а розмір дуже маленький з усіх існуючих в природі зіркових тіл. Через свої характеристики, навіть ложка на їх поверхні буде мати масу близько трьох мільярдів тонн.

Надзвичайно маленькі чорні діри являють одну із загадок Всесвіту, над якою б’ються наукові уми не один рік. На думку астрономів, вони утворилися після Великого вибуху, ставши його своєрідним побічним продуктом. Зараз вони є частиною «темної матерії». Цей матеріал – невидимий і практично не вступає ні в які взаємодії у Всесвіті.

За розрахунками фахівців, лише іноді невеликі чорні діри можуть «насильно» захоплювати нейтронні зірки і поглинати їх. В результаті частина холодної матерії дуже щільною нейтронної зірки вивільняється в космічний простір. Багатий нейтронами матеріал нагрівається і виникають подібні золоту елементи періодичної таблиці. Цим процесом і пояснюється те що велика кількість багатьох важких елементів лише в одній з десяти галактик, зазначив Фуллер. Недолік нейтронних зірок в галактичному центрі і в карликових галактиках можна також пояснити регулярним «пожиранням» їх крихітними чорними дірами.

При поглинанні таких зірок, дірки викидають плазму, яка викликає і ряд інших раніше непояснених явищ, на сьогодні розкритих вченими. Наприклад, в процесі створення даних елементів періодичної таблиці виникають спалахи інфрачервоного світла, радіовипромінювання, радіосигнали з невідомих глибин космосу, вивільняються позитрони, які бачили вчені під час рентгенівських спостережень. Всі ці явища, як виявилося, безпосередньо пов’язані з чорними міні-дірами при поглинанні ними нейтронних зіркових тел.

Міжнародна група вчених з Національної лабораторії в Берклі розробила комп’ютерну модель для дослідження тих процесів, які відбуваються під час приєднання зірок до чорних дір, що складається з нейтронів. У дослідженнях використовувалися суперкомп’ютери з датчиками, що дозволяють концентруватися на сигналах гравітаційної хвилі і телескопами, що дозволяють виявити вибухи гамма-променів і жар радіоактивної речовини, яке викидають в навколишній простір під час даного явища. Одне з моделювань показує перші мілісекунди злиття, після якого відбувається формування диска матеріалу, який вивільнився і еволюцію цього процесу.

Як припускають вчені, дана матерія містить золото і платину, а також весь спектр радіоактивних елементів, які більш важкі, ніж залізо. Фахівці визнають, що до сих пір знаходяться в невіданні того, що ж насправді відбувається в нейтронних космічних тілах під час цього процесу, а в своїх дослідженнях ґрунтуються на реалістичну фізику і власні припущення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 00:08 :35