Новини » Львів 9 серпня, 2017, 16:35
4 медиків Жидачівської лікарні відсторонено через смерть хлопчика, а комісія збереться лише у вересні

27 червня 2017 року помер 12-річний Роман Кулак, якому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут прямої кишки. Завдяки активній позиції батька хлопчика, трагічний випадок набув чималого розголосу. Зараз він під особистим контролем Президента України, заступника Генпрокурора, народних депутатів, журналістів. Розслідування проводять у прокуратурі, Нацполіції та, навіть, у Жидачівській лікарні. Лише департамент охорони здоров’я при ЛОДА нікуди не поспішає: лікарі зараз у відпустках, тому комісію буде сформовано аж у вересні. А для ЗМІ у них і взагалі немає відповіді на запит з приводу резонансної події – інформація є «конфіденційною і надається лише у випадках, передбачених чинним законодавством».

Такою була відповідь на інформаційне звернення ІА ZIK.

Журналістський запит був скерований після публікації матеріалу про трагедію у сім’ї Кулаків, коли у результаті невдалого та несвоєчасно встановленого діагнозу лікарями Жидачівської районної лікарні у львівському ОХМАТДИТі не вдалося врятувати 12-річного Романа.

Цей трагічний випадок та горе батька, який, проте, не склав руки, а звертався в усі інстанції у пошуку справедливості, не залишив байдужим нікого. Майже нікого…

Володимир Кулак домігся особистого контролю розслідування трагедії з боку Президента України та скерування його у Міністерство охорони здоров’я:


Також його стараннями почалося розслідування у Нацполіції, про що йдеться у листі у відповідь на запит ІА ZIK:

«Згідно з інформацією управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури області, 14.07.2017 СВ Жидачівського ВП Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області розпочато за заявою Кулака В.А., розгляд якої забезпечувався вказаним відділенням поліції за дорученням прокуратури Львівської області та Стрийської місцевої прокуратури, досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017140200000703 за фактом неналежного виконання медичними працівниками Жидачівського ЦРЛ своїх професійних обовязків внаслідок недбалого до них ставлення, що призвело до загострення хвороби та настання смерті 27.06.2017 неповнолітнього Кулака Р.В. 2004 року народження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України».

<nbsp;>

А вчора, 8 серпня, про результати, отримані внаслідок депутатського звернення, повідомила народний депутат України Ірина Суслова:

«Очевидно, цю ситуацію «зам’яли» б, але депутатське звернення зробило свою справу. Жидачівська райлікарня провела внутрішнє розслідування й чотири лікаря з восьми, які оглядали Романа, визнані винними та подані на переатестацію. Тепер черга за правоохоронцями. Прокуратура Львівської області повідомила, що за фактом неналежного виконання медпрацівниками їхніх обов’язків відкрито кримінальну справу. Заступник генпрокурора взяв її під свій контроль, й ми сподіваємось це пришвидшить розслідування.

Сьогодні підтримую вимогу Володимира Кулака перенести розслідування з Жидачева до спеціалізованого слідчого управління Нацполіції Львівської області. За таких умов матимемо гарантію, що воно буде справді незалежним та результативним».

Говоримо лише про належну реакцію правоохоронців та представників влади. Також було чимало публікацій та сюжетів у багатьох загальноукраїнських та регіональних ЗМІ.

І лише департамент охорони здоров’я ЛОДА, до речі, профільна організація, яка повинна провести оперативну та належну експертизу дій лікарів, нікуди не поспішає.

Володимиру Кулаку, який у належному порядку звернувся у департамент, відповіли коротко: «у зв’язку з відпускним періодом… проведення експертної оцінки… та розгляд даного випадку… переноситься на вересень 2017 року».


У відповідь на запит ІА ZIK відповіли ще більш жорстко: «відомості… є конфіденційними і надаються тільки у випадках, передбачених чинним законодавством».

<nbsp;>

Очевидно, саме це і мала на увазі Ірина Суслова, побоюючись, що «ситуацію зам’яли б». Адже зовсім інакше департамент повівся у іншому резонансному випадку – різні у Львівській обласній психіатричній лікарні на Кульпарківській.

Тут миттєво була сформована комісія і проводиться слідство:

«Комісія, до складу якої увійшли психіатри, юристи та представники департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, за результатами перевірки ухвалить рішення щодо подальших дій. Про це повідомила т.в.о начальника департаменту охорони здоров’я Лілія Юхимів», – повідомили в ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 22:52 :18