вівторок, 8 серпня, 2017, 10:39 Суспільство
Совок незнищенний
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Понеділок. Близько 9-ї ранку в нашому «придворному» супермаркеті – перевірка. Походжає чоловік, років на п’ять старший за українську незалежність, нахмурює брови, збирає губи в курячу дупу, невдоволений всім, що бачить, тикає телефоном і зразу ж знімає на камеру: « яблука й банани». Ага, вони, виявляється, не можуть бути сусідами… Чи щось не так із цінником?

За чоловіком ходять кілька співробітників і охоронець. Чоловікові подобається бути «провідником» – усе його присадкувате тіло промовляє мовою ненависті. Бо ж треба до чогось вчепитися. Тому він займає позицію біля каси і починає зауважувати касирці, яка уже взялася мене розраховувати.

– А вас не цікавить думка постійного покупця? – звертаюся я до того чоловіка, вкладаючи у слова якомога серйознішу педагогічну інтонацію.

– Аякже! Цікавить! – пожвавився він, сподіваючись, що зараз почну бештати.

– Так от, обслуговування тут на високому рівні, пристойний асортимент овочів і фруктів, а вони ще й дешевші, ніж на базарі, молочні продукти завжди свіжі, касирки – привітні, коли великий наплив покупців – працюють усі каси.

У чоловіка погасли очі. Але зразу ж і спалахнула:

– А ось ця касирка не подякувала вам за покупку! І не запросила приходити ще!

– Ви були надто зайняті пошуками компромату, щоб почути, що вона мені сказала, – відповіла я, пакуючи торбу.

– Як це не подякувала? – розчервонілася касирка. – Я такого не забуваю!

«Совок незнищенний», – подумала я. От приклад особи, в жилах у якої тече кров совкового інспектора, а він розуміє інспектування як зоряний час свого викоханого хамства. Він не прийшов перевірити, як працює супермаркет, він явився прокурором і суддею в злочинне кубло наводити лад суворою рукою закону. І коли вичерпався ресурс вказівок, що не так стоїть чи лежить, дійшла черга до ввічливості касирки…

Нашим людям бракує елементарного виховання у ставленні до інших людей. Особливо, коли йдеться про різні перевірки. Прийде пожежник – почуваєшся таємним палієм. Прийде податківець – ніби шукає приховані в офшорах рахунки. А в тебе рахунки в українському банку, їх перевірити дуже просто! І обов’язково ці нахмурені обличчя і стиснуті губи, бо інакше не знайдуть в молоці кістку.

Контролювати треба, без сумніву, проте на такі посади слід брати людей з нормальною психікою, а не з нутрощами сталінських слідчих. І читати їм лекції з етики поведінки. З практичними заняттями. З іспитом. Хто не складе – геть з пляжу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 13:10 :07