вівторок, 8 серпня, 2017, 15:32 Світ
Саакашвілі не хоче литовського громадянства – каже, що має повернути українське
Міхеїл Саакашвілі. Фото: DELFI
Міхеїл Саакашвілі. Фото: DELFI

Колишній голова Одеської обласної держадміністрації Міхеїл Саакашвілі прибув з коротким візитом у Вільнюс.

Як повідомляє Delfi, у столиці Литви Саакашвілі взяв участь в акції протесту, яка відбулася біля будівлі посольства Російської Федерації у зв’язку з російською окупацією земель Грузії в 2008 році.

У Вільнюсі Саакашвілі заявив, що не претендує на одержання литовського громадянства, хоча і вдячний за таку пропозицію деяких політиків Литви.

«Дуже вдячний за таку чудову пропозицію», – сказав колишній грузинський президент, додавши, що повинен повернути громадянство України. «Ні, я повинен повернути українське громадянство, воно було відібране нелегально. Багато українців обурені і відчули б себе покинутими, якщо я за них не буду боротися», – сказав Саакашвілі, відповідаючи на питання, чи буде він добиватися литовського громадянства.

Він зазначив, що в цей час може подорожувати, оскільки у нього є український паспорт, і пообіцяв захищати свої права на українське громадянство в судах цієї країни. У другій половині дня вівторка Саакашвілі має намір відбути з Вільнюса.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Позбавлений українського громадянства колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі виїхав з Польщі.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 26 липня видав указ про припинення українського громадянства екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Як повідомила Державна міграційна служба, підстави для втрати громадянства України перелічені у ст.19 закону України «Про громадянство України». До таких підстав, зокрема, належить добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досягнув повноліття, або набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього закону – внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів.

Раніше з’явилася інформація, що в документах, які заповнював Саакашвілі, було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами. Однак, як виявилось, на території Грузії його заочно заарештували.

Сам Саакашвілі заявив, що таким чином його хочуть змусити отримати статус біженця, але він такий варіант категорично відкидає і буде домагатись законного права повернутись в Україну.

Як відомо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом Президент України наприкінці травня 2015 року. Він очолив Одеську облдержадміністрацію і пропрацював на цій посаді півтора року. Після цього оголосив про відставку, а також про створення власної політичної сили.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:26:44