вівторок, 8 серпня, 2017, 9:33 Суспільство
Публікація у соцмережах безлічі фото може бути ознакою депресії, – дослідження у США
Фото: telegraph.co.uk/PA
Фото: telegraph.co.uk/PA

Публікація великої кількості фотографій у соціальних мережах може бути ознакою депресії, виявило американське дослідження.

Аналіз також показав, що фотографії, розміщені пригніченими користувачами соціальних мереж, більш імовірно міститимуть обличчя, але менш імовірно, що застосовуватиметься фільтр.

Вчені з Гарвардського університету та Університету Вермонта, США, розробили програму, здатну виявляти депресивних осіб через повідомлення в соціальних мережах. Ця програма сповіщатиме про людей, які ризикують отримати психічні захворювання, – інформує видання The Daily Telegraph.

Дослідження, опубліковане у журналі EPJ Data Science, показало, що програма точно визначає депресію у 70% випадків.

Для порівняння, сімейні лікарі ставлять правильний діагноз у 40% випадків.

Дослідження також виявило, що фотографії, опубліковані людьми з депресією, частіше мають темніший колір та більше привертають коментарі від інших користувачів соціальних мереж.

Дослідники використовували комп’ютерну програму для аналізу 43950 фотографій 166 користувачів популярного додатку соцмереж, у тому числі 71 людину, якій було діагностовано депресію.

Потім вони використали програму, щоб перевірити, чи визначить вона захворювання лише по фотографіях, опублікованих до діагностики, яку пройшли користувачі.

Співавтор дослідження д-р Ендрю Рейєс зазначив: «Хоча ми змогли проаналізувати порівняно невеликий обсяг вибірки, ми прослідкували особливості постів депресивних та не депресивних осіб у соціальних мережах».

«Важливо, що ми також продемонструємо, що ознаки депресії можуть спостерігатися в повідомленнях, створених до того, як людина отримує клінічний діагноз хвороби».

Вчені заявили, що слід провести подальші дослідження з використанням більшої кількості учасників, перш ніж використовувати програму з раннього попередження у широкому масштабі.

Майбутні програми також повинні будуть подолати юридичні перешкоди, що стоять на шляху до доступу до фотографії та приватних даних користувачів.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 08:35 :00