вівторок, 8 серпня, 2017, 8:55 Регіони
Прикарпатські гірські рятувальники попередили, що реформа може знищити їхній підрозділ
Гірські рятувальники. Фото: pravda.if.ua
Гірські рятувальники. Фото: pravda.if.ua

На Прикарпатті взялися за реорганізацію гірської пошуково-рятувальної частини. З вересня у її назві з’явиться слово – спеціалізована, а на керівні посади будуть призначені переатестовані управлінці з пожежних підрозділів.

Гірські рятувальники б’ють на сполох, на їхню думку такі новації, насамперед, зашкодять туристам. У свою чергу, управління ДСНС запевняє, що реформа тільки покращить роботу рятувальників у горах, бо це дасть можливість збільшити штат. Про це сьогодні, 8 серпня, повідомив власкор IA ZIK.

Офіційною підставою змін є загальна реформа служби ДСНС і приведення штату управління у відповідність зі штатом управлінь інших областей.

За словами Тараса Кочкодана, начальника відділу реагування на НС, гірська рятувально-пошукова частина реорганізується у спеціалізовану гірську рятувальну пошукову частину. Чисельність якої збільшиться на 17 рятувальників.

«Зокрема, це є переважно рятувальники, водії, також ми вводимо нові посади – інструкторів, згідно європейського досвіду. Наразі всьому основному складу доведено інформацію, що будуть змінюватися штати. В подальшому їм будуть запропоновані посади згідно їхніх кваліфікаційних здібностей. Всі рятувальники, які досвідчені, які мають великий практичний досвід – залишаться на тих посадах, які будуть їм запропоновані, якщо вони будуть погоджуватися на них. Їх стане ще більше», – каже Тарас Кочкодан.

Зовсім іншої думки про реформу начальник пошуково-рятувальної групи Василь Кобилюк. Він каже, що у їхню службу хочуть призначити на високі керівні посади дилетантів, людей, які не мають поняття що таке гори. Які не вміють укладати навіть рюкзак чи  ставити намети тощо.

«Раніше, ми всі були цивільними, вільнонайманими працівниками. Ми, люди, які раніше були пішохідниками, альпіністами, спелеологами, водниками, намагалися завжди якнайефективніше проводити пошукові та рятувальні роботи, якнайшвидше надати допомогу  постраждалим людям.

З вересня нову частину, яка називатиметься спеціалізованою пошуково-рятувальною, очолить пожежник-підполковник. Посада заступника частини – майор, начальників груп – капітани. Професіонали, які замість професійного гасіння пожеж  будуть створювати загрозу для безпеки туристів тим, що усунуть від керівництва гірських рятувальників, які віддали цій справі більшу частину свого життя. Люди, котрі не мають найменшої кваліфікації рятування в горах чи в лісі», – йдеться у зверненні гірських рятувальників Івано-Франківської області.

За даними управління ДСНС, з початку року на об’єктах, що обслуговуються гірськими пошуково-рятувальними підрозділами ДСНС України, врятовано 427 осіб, з них надано медичну допомогу 309 особам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 20:33:45