вівторок, 8 серпня, 2017, 11:59 Політика
Попри санкції, Росія залишається макрогравцем у світовій політиці, – Безсмертний

Попри нові американські санкції, є окремі сфери, у яких ні США, ні РФ не відмовляться від співпраці. До того ж, дедалі частіше вибори у Європі та світі проводяться між кандидатами з анти- та проросійськими позиціями. Очевидно, що Росія залишається макрогравцем світової політики.

Таку думку в ефірі інтелектуально політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив політик, колишній віце-прем'єр міністр України Роман Безсмертний.

«Насправді у позиціях американських політиків щодо санкцій проти Росії немає такої одностайності, як це подається. Так, у середовищі конгресменів та сенаторів більшість є людьми з політики, за спиною яких немає чи майже немає російського капіталу. Натомість є президент Трамп, інвестиції в проекти якого, за підрахунками фахівців, вклали майже сто найбагатших росіян і більше сорока юридичних осіб», – розповів Роман Безсмертний.

Це створило ту проблему, з якою мають жити Сполучені Штати Америки. Тому, на думку колишнього віце-прем'єра України, тема одностайності – це тема майстерності американської системи, з якою ми маємо справу.

«Ситуація виглядає таким чином, що сьогодні в лобістських колах, як правило, представлені ті, хто відстоював антиросійську позицію, і менше представлені ті середовища, що відстоювали проросійську позицію. Є певні галузі та напрямки, в яких очевидно, що ні США, ні Росія не відмовляться від співпраці. Найяскравішим прикладом є космічний політ двохтижневої давності. Що б ми не говорили, а міжнародна космічна станція літає, а астронавти туди полетіли і американські, і російські», – зауважив політик.

За його словами, схожа ситуація і у Європі. Є певні прив'язки до політичного реноме та політичного орієнтування.

«Згадаймо останні вибори у Франції. Здавалося б, парадоксально, але вибори крутилися навколо теми проросійської-антиросійської позиції. Така ж ситуація і у Німеччині. Очевидно, що Росія залишається макрогравцем світової політики. Відповіддю на питання, чому так відбувається, є ядерна зброя. Тому потрібно бути безумцем, щоб іти на відкритий конфлікт при такому наповненні світу ядерною зброєю. Отже залишається лише варіант економічних санкцій», – вважає Безсмертний.

На думку дипломата Володимира Огризка, ці санкції не стануть тріщиною у американсько-європейських відносинах.

«Виникла певна бізнесова ситуація між США та ЄС, коли два торговельних партнери розійшлись у певних оцінках того, що добре, а що погано. Але у них є основа, яка їх завжди триматиме разом – обидві сторони є демократичними. Я переконаний, що компроміс, якщо не повністю, то на 90%, буде знайдено. Тому я переконаний, що Росії не вдасться через корупційні схеми розіграти цей пасьянс, щоб посварити США та Європейський Союз», – заявив дипломат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:48:00