вівторок, 8 серпня, 2017, 12:52 Світ
«Північний» та «Південний» потоки – це інструмент розвалу Європи, – Безсмертний
Газопровід «Південний потік». Фото: gazprom.com
Газопровід «Південний потік». Фото: gazprom.com

У руках Кремля «Північний» та «Південний» потоки стають інструментом розвалу Європи. Американські санкції спрямовані не лише на протистояння з Росією. Це й заклик до дій Європи.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив політик, колишній віце-прем'єр України Роман Безсмертний.

«З моєї точки зору, «Північний» та «Південний» потоки в руках Москви – це інструмент розвалу Європи. І ця гра у «союз вугілля та сталі» проти європейських молодих, але агресивних економік, таких як Польща, Угорщина та інші – з дуже високими ставками. Варто звернути увагу, що по дорозі в Гамбург президент Сполучених Штатів приземлився у Варшаві з ідеєю про саміт країн трьох морів. Ці три моря об'єднують тих, хто сьогодні у чіткій шерензі проти Росії. Трамп виступив з чітким сигналом, що французи та німці мають розуміти, що або вони об'єднаються всі разом, або США шукатиме новий вплив на ситуацію в Європі», – пояснює Роман Безсмертний.

Проте, за його словами, не варто недооцінювати хитрості та підлості Кремля.

«Скоріш за все, про «Північний потік» більше говорять, ніж на сьогодні є доступних економічних та фінансових ресурсів для його будівництва», – вважає колишній віце-прем'єр міністр України.

На його думку, новий американський закон про санкції передбачає два напрямки дії.

«З одного боку, ці санкції спрямовані на протистояння Росії, а з іншого – на стабілізацію у самих Сполучених Штатах. Зараз в США виборчі кампанії Трампа, демократів та республіканців не зупинені. Очевидно, що розв'язка буде лише восени наступного року, коли пройде голосування. Зважаючи на посилання, які ідуть зі Штатів, очевидно, що, застосовуючи цей батіг, США працюватимуть і «пряником». При чому  «кнутом і пряником» вони працюватимуть і всередині держави, і ззовні», – розповів політик.

Також він висловив думку, що слабким місцем в цьому протистоянні Путіну та Росії є «стара, сита і лінива до дій» Європа.

«Тому ці санкції «запрягають» і Європу до дій. Одна справа молодий Макрон з амбітними посиланнями до лідерства в Європі, а з другого боку – Німеччина. Ще невідомо, чим там закінчиться виборча кампанія. Але очевидно, що Німеччина бажає зберегти нинішню систему координат з Росією», – вважає Роман Безсмертний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:47:39