вівторок, 8 серпня, 2017, 13:15 Політика
Нове загострення стосунків між США та РФ вдарить по українських корупціонерах, – експерти

Закон США про запровадження санкцій проти Росії відкрив шлях дуже ефективному засобу тиску на РФ. Адже уряд США має представити аналіз незаконно здобутих та виведених за кордон коштів.

Про це у програмі «Гра у класику» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів український дипломат Володимир Огризко.

«На початку лютого-березня фінансова розвідка США має оприлюднити все те, що було вкрадено в Росії та сховано на Заході. Повірте, американці дуже добре прораховують те, що роблять. Санкційний закон передбачає 6 місяців на підготовку та оприлюднення такої інформації», – говорить Володимир Огризко.

Роль оприлюднення такої інформації неможливо переоцінити, вважає політик Роман Безсмертний, учасник програми «Гра у класику»

«Якби той же захід перекрив вихід капіталу звідти, тоді рішення було би інакше.  Бо всі SWIFT-перекази (валютні міжбанківські перекази – ред.) вони бачать,  і всі транзакції відомі. Відомі по прізвищах. Чому вони цього не роблять? Бо поки що це влаштовує економічно», – пояснює Роман Безсмертний.

 Таке оприлюднення не лише дозволить посилити тиск на Росію та змусити її змінити свою політику щодо України та Європи. Це також буде сигналом українським політикам.

«Уявіть собі, що через 6 місяців США друкують на аркуші паперу все, що треба знати відносно Російської Федерації. Можливо, Росія наїжачиться і в нас буде посилення протистояння.  Якщо ж ситуація піде за позитивним сценарієм, то нам скажуть що інформація стосується не тільки РФ. Вона є і відносно України», – каже Володимир Огризко

Завдання української влади – не ховатися від міжнародної фінансової розвідки, а запропонувати свою роль і свій внесок у створення фінансового тиску на РФ, вважають експерти. Для цього треба почати з відмови від корупційних схем та виведення капіталу за кордон.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:47:46