вівторок, 8 серпня, 2017, 16:39 Суспільство
Люстрований міліціонер захопив берег річки у Житомирі, – розслідування

Полковник міліції у відставці і родич екс-регіонала Яна Табачника обмежив доступ до берега річки Тетерів у Житомирі. На цьому березі розташований його маєток, огороджений з усіх сторін муром і парканом. Доступу до берега з боку річки люди теж не мають – паркан входить вглиб водойми.

«На основі чого і що я повинен зносити? На основі того, що хтось невчасно потрапив у психлікарню, чи що?» – так Володимир Недільський відповідає журналістам “Останньої Інстанції” на запитання, чому він порушує законодавство і не ліквідовує огорожу.

Справа в тому, що обмеження вільного доступу до берега є порушенням Водного Кодексу. Це нам пояснює юрисконсульт міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Назар Шпарик.

«Право безперешкодно проходити та мати вільний доступ до території прибережної захисної смуги загалом регулюється у Водному та у Земельному Кодексах. Також є багато інших нормативно-правових актів», – каже він.

Щодо маєтку пана Недільського мешканці Житомира зверталися до Державної екологічної інспекції. Але доступ до берега – досі обмежений.

«По-перше, паркан не так легко зняти. По-друге, як цивільного набувача, я його можу зрозуміти. Якщо паркан вже був і він в такому вигляді придбав будинок, то його, мабуть, це зацікавило? Він за це гроші заплатив, розумієте?» – каже інспектор Кароліна Осадчук.

Саме це Володимир Недільський і каже журналістам: мовляв, купив маєток вже готовим і навіть з меблями. Але як він заробив на це усе гроші?

Адже Володимир Недільський з самого початку своєї кар’єри працював у міліції. Очолював міліцію громадської безпеки у Вінниці та Криму, керував обласними управліннями ДАІ і Одесі та Житомирі. У 2014 році його люстрували, і нині він – полковник у відставці.

Але виявилося, що Володимир Недільський має і політичні зв’язки. Свого часу він був помічником народного депутата від Партії регіонів Яна Табачника. А його сестра, Тетяна Недільська, з Яном Табачником одружилася.

«Ну, так і що? Мені застрелитися? Що я повинен зробити, якщо я двадцять один рік відпрацював у міліції?» – так колишній правоохоронець реагує на запитання, як він заробив на свій маєток, якщо усе життя працював міліціонером.

Поміж тим, захоплення берегів не є поодинокою проблемою. Такі випадки можна знайти по всій Україні. Зокрема, низку розслідувань про це зробив і журналіст Сергій Андрушко з програми “Схеми”.

«Одна із причин, чому громадяни досі не можуть виходити на берег – це те, що берег, по суті, контролюють нинішні або колишні можновладці, представники влади», – пояснює нам розслідувач.

Ще один приклад такої ситуації можна побачити на озері Задорожнє на Львівщині. Там, за словами місцевих мешканців, має маєток нардеп від «Опозиційного Блоку» Тарас Козак. Територія особняка оточена високим муром, який сягає до самого озера. Відтак інші люди не можуть потрапити на цілу частину берега.

Ще у 2015 році це спричинило акцію протесту. Тоді активісти зруйнували мур на березі.

«Людей дістала ця ситуація. Десь були переповнені емоціями. Отримавши певну підтримку від силових органів і обласної адміністрації, ми вирішили це зробити, скажімо так, майже поза межами законного поля», – розповідає учасник акції Олег Радик.

Але сьогодні огорожа знову стоїть. А додзвонитися до опозиційного нардепа, щоб взяти бодай телефонний коментар, ми не змогли.

«До місяця, до двох часу тут зразу все відновили. І доступу до води люди як не мали, так і не мають», – скаржиться журналістам пані Марія, власниця дачі по сусідству із маєтком.

“Остання Інстанція” звернулася до Міністра екології Остапа Семерака із запитанням, як можна вирішувати такі порушення закону. Відповідь урядовця була лаконічною.

«Ми для себе зрозуміли, що іншого способу, як в судах захищати навколишнє природне середовище та береги у нас, на жаль, немає”, - сказав Остап Семерак.

Пан Недільський із Житомира тим часом наполегливо апелює до законодавства.

«Ми, слава Богу, живемо в правовій державі. І, як в будь-якій іншій країні, право власності повинно бути святим», – заявляє наближений до екс-регіонала колишній міліціонер щодо огородженого парканом маєтку на березі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 15:31:11