вівторок, 8 серпня, 2017, 19:10 Політика
Чубаров: Захід не може змусити РФ повернутися у межі міжнародного права щодо Криму

Єдина формула, яка забезпечить майбутнє України, звучить так: відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних її кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим і Севастополь. Усе інше – це ілюзія спасіння України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) телефоном заявив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу.

«Немає такого європейського єдиномислення у тому, що, мовляв, треба сконцентруватися на політичному рішенні, як німці кажуть, конфлікту на сході України, а потім братися за Крим. Це бажання такого певного політичного кола Німеччини. Хочу сказати, що європейське єдиномислення буде у такому форматі, як захоче Україна», – зазначив Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу не погодися із тезою щодо того, що кримське питання може тривати десятиліттями. Рефат Чубаров наголосив на тому, які це матиме наслідки для кримських татар.

«Якщо кримське питання… триватиме десятиліттями, вважайте, що настільки ж ускладниться так зване українське питання формулювання російських політиків… Просто треба раз в українській родині нам разом сісти усім (ну, сісти – це дуже умовно), одного разу погодитися із тим, що у нас має бути єдина формула, і вона лише забезпечить майбутнє України. І ця єдина формула звучить так: відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних її кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим і Севастополь. Все інше – це ілюзія спасіння України», – заявив Рефат Чубаров.

Відсутність в Україні комплексної стратегії щодо повернення Криму, на думку Рефата Чубарова, свідчить про те, що український політикум не здатний приймати рішення без урахування глибинних позицій наших партнерів.

«Наші партнери… нас підтримують, але в таких формах, наскільки це відповідає їхнім інтересам, інтересам Франції, Німеччини, Великої Британії, інших держав. І ми поки що хитаємося під впливом їхнього бачення», – зазначив Рефат Чубаров та додав, що, зокрема, так було, коли підписували Мінські угоди.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу наголосив, що, якби не підтримка партнерів, в України була би кепська ситуація у відносинах із РФ.

«Захід нас підтримує, але правда ще полягає у тому, що усі заходи, які здійснюються відносно Росії, здатні на те, щоб зупинити агресію РФ, але вони не спроможні змусити Росію повернутися у межі міжнародного права», – заявив Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу також перелічив, які заходи проти РФ є «у запасі», – це ембарго на російські енергоносії, банківська система «SWIFT».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:50:11