понеділок, 7 серпня, 2017, 13:19 Київ
У Києві зібрати «першачка» до школи коштує понад 6 тисяч гривень

Відпустки і літні канікули добігають кінця і в родинах, де є школярі, настає витратний період. Бо зібрати дитину на навчання – це далеко нелегке випробування.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Деталі» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

У школі батькам-киянам видали список того, що потрібно придбати для учнів. А це шкільна форма (біла блуза / сорочка), шкільний ранець, спортивна форма (біла футболка, спортивні штани, спортивне взуття), сумка для спортивної форми, зошит у клітинку –12 аркушів – 6 штук, зошит у косу лінію 12 – аркушів – 6 штук, ручки кулькові – 2 штуки, олівці прості – 3 штуки, пенал, дрібна канцелярія: ластик, точилка, лінійка, ножиці.

Отже розпочати пошуки варто зі шкільної форми. Фахівці радять обирати тканину з тефлоновим покриттям. 

«Тефлонове покриття –  це спеціальний засіб для тканин, який відбиває бруд. З такого матеріалу шиють форму для поліцейських. Для першого класу – це ідеальний варіант», – розповіла директор фабрики шкільної форми Людмила Деміхова.

Жакет на зріст 125 сантиметрів коштує 1463 гривні. Звичайно, пропонують і дешевші – від півтисячі, а весь костюм можна знайти і за дев’ятсот. Але треба  звернути увагу на якість.

Штани радять обирати з регулятором об'єму талії, двома застібками та з підкладкою на колінах. І, щоб форми на довше вистачило, купувати на два сантиметри більшу, ніж зріст дитини.

Вміст бавовни в сорочці має бути не меншим. ніж 80%. Вибір форми для дівчаток теж чималий – спіднички від 200 гривень, сарафани – від п’ятисот. 

Отже, на одяг хлопчика-першачка мама витратила наступні суми: на жакет –1463 грн, штани – 946 грн., жилетку – 368 грн., ремінь – 120 грн., сорочку – 320 грн., краватку – 100 грн., туфлі – 980 грн. Разом – 4 тисячі 297 гривень.

Для шкільних спортивних занять придбали кеди за 230 грн., костюм – 620 грн.,  футболку – 98 грн. та сумку для одягу – 58 грн.  Разом – 1011 грн.

А от рюкзак, один з найважливіших шкільних атрибутів, якщо його обрати неправильно, може зашкодити здоров’ю дитини. 

Вага рюкзака не має перевищувати один кілограм, разом із книгами – не більше трьох. Вартість портфелів  для першокласників – від п’ятисот до тисячі гривень.

За рюкзак з канцелярським приладдям заплатили – 1028 гривень.

І ось першачок готовий до школи.  Шість тисяч триста гривень витратили батьки, щоб зібрати його до першого класу. Але є ще один пункт, не вказаний у переліку – благодійний внесок.

У середніх навчальних закладах система оплати різна. За місяць, за рік або ж за чотири роки молодшої школи.  Сума коливається від 200 до 3-х тисяч гривень. В елітних освітніх закладах внески сягають 5 тисяч і більше. І хоча ці кошти можна не сплачувати,  мало хто з батьків наважиться на це. Профільне міністерство пропонує узаконити всі благодійні внески, забезпечити звітність кожної копійки та прозорість процесу.

 «Проектом Закону «Про освіту», який не був прийнятий на минулій сесії, було передбачено, що школи зобов’язані були б звітувати про такі надходження. І тоді б ми в праві були вимагати таких звітів. Наразі ми можемо лише рекомендувати і просити їх про це», – прокоментував заступник директора департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Сергій Дятленко.

Та поки нардепи закон розглядають – в Україні лише 25% шкіл мають прозору систему оплати. Тож цікавтесь, на що витрачаються ваші кошти і у разі неправомірних дій звертайтеся до управління освіти та науки у вашому місті. Та вперше до школи не забудьте взяти не лише придбане, а й гарний настрій. 

Читайте також: Школа – не покарання: поради психолога батькам першачків

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:19:33