Новини » Політика

Путін давав особисті гарантії німцям, що скандалу з турбінами не буде, – екс-депутат Держдуми

Якби Путні не обдурив німців, і виконав би свої обіцянки, то історія із турбінами Siemens склалася зовсім інакше.

Таку думку висловив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, німецький концерн Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.

«В історії із турбінами Siemens якраз висвітлюється реальна позиція німецької влади загалом. Коли цей контракт укладався, то до Москви їздив віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель і зустрічався особисто з Путіним, і особисто обговорював питання контракту із Siemens», – зауважив Пономарьов.

Не дивлячись на те, що було очевидно, що ці турбіни поїдуть саме в Крим, Путін дав віце-канцлеру особисті гарантії, що не буде ніякого скандалу.

«Саме через те, що були надані особисті гарантії, навколо цієї історії і виник скандал. Якби Путні не обдурив німців, і виконав би свої обіцянки, то історія склалася зовсім інакше», – констатував Ілля Пономарьов.

Народний депутат України V-VII скликань Андрій Сенченко додає, що у випадку із турбінами Siemens все було зрозуміло одразу.

«Коли в Криму почали відкривати будівельні майданчики і говорити, що це під турбіни Siemens, то наша влада мовчала. Можливо, між собою на якихось зустрічах вони у неповний голос щось про це і говорили,проте офіційно від імені української влади цього не було заявлено. Саме це призвело до того, що турбіни опинилися в Криму» – вважає Сенченко.

Зараз Німеччина нібито відреагувала на це у вигляді санкцій проти ще трьох фізичних, та трьох юридичних осіб, що навіть викликало негативну реакцію Росії. Проте складається враження, підсумовує політик, що така негативна реакція є грою в пас з Російською Федерацію, ніби всі висловили своє незадоволення та забули. Відтак, дуже важливо, щоб Україна про це не забувала і дожимала питання пов’язане з турбінами.

Читатйте також: Турбіни Siemens: Американський кийок вже занесений, – експерт

Loading...