Новини » Суспільство 7 серпня, 2017, 17:47
Науковці попереджають про зростання смертності в Європі через спеку
Спека в Італії. Фото: corriere.it
Спека в Італії. Фото: corriere.it

Міжнародна група дослідників вважає, що число жертв спеки може вирости з трьох тисяч до 150 тисяч осіб на рік.

Особливо висока смертність від спеки буде в країнах Південної Європи, повідомляє «Новое время» з посиланням на Phys.org.

Наприклад, в Іспанії смертність від екстремальних погодних умов виросте від 11 на мільйон осіб на рік до 700 на мільйон осіб на рік. 99 відсотків випадків смерті від екстремальної погоди виявляться пов’язаними зі спекою.

«Якщо глобальне потепління не стримати в терміновому порядку і не вжити відповідних заходів щодо адаптації, то близько 350 мільйонів європейців можуть бути схильні до шкідливих впливів екстремальних кліматичних умов щороку до кінця цього століття», – йдеться в доповіді дослідників.

Для того, щоб прийти до таких висновків, експерти вивчили дані про погоду 28 держав Європейського союзу, а також Швейцарії, Норвегії та Ісландії, що зачіпають період з 1981 по 2010 роки.

«Ми виявили, що пов’язані з погодою лиха можуть вплинути приблизно на дві третини населення Європи на рік до 2100 року», – підкреслили автори роботи.

За даними вчених, смертність від зростання температури повітря зросте на 5400 відсотків, від затоплень прибережних територій – на 3780 відсотків, від лісових пожеж – на 138 відсотків, а від ураганів – на 20 відсотків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 19:54 :26