понеділок, 7 серпня, 2017, 9:24 Регіони
На Рівненщині зафіксовано масове враження хвойних лісів жуком-короїдом
На Рівненщині зафіксовано масове враження хвойних лісів жуком-короїдом
На Рівненщині зафіксовано масове враження хвойних лісів жуком-короїдом

Нашестя короїдів, які знищують хвойні ліси, набирає масових масштабів на Рівненщині. До такого висновку дійшли учасники виїзної наради Державного агентства лісових ресурсів, що відбулася у державному підприємстві «Сарненський лісгосп».

Про це інформує власкор IA ZIK.

Учасники наради обговорили причини і наслідки масового всихання соснових насаджень на Поліссі та визначили шляхи проведення санітарно-оздоровчих заходів.

У роботі наради взяли участь фахівці лісової галузі з України та Республіки Білорусь, науковці, експерти, представники екологічних громадських організацій.

Наразі короїдом на Рівненщині вражені 16 тисяч гектарів.

«Якщо ми зараз не вживатимемо чітких заходів, то з 16 тисяч гектарів під кінець року можемо мати удвічі більшу цифру», – каже начальник обласного управління лісового господарства Віталій Сухович.

Нашестя короїдів спеціалісти називають біологічною пожежею. На переконання фахівців, при перших ознаках ураження дерев слід проводити оперативну вирубку з наступним відновленням лісового фонду, але заважають цьому існуючі нормативні акти. Вони затверджені Кабміном держави.

Тож, як стало відомо власкору IA ZIK, на наступній сесії Рівненської обласної ради планується проголосувати звернення до Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до діючих санітарних правил.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 04:29:31