понеділок, 7 серпня, 2017, 12:12 Суспільство
Мрії про незалежну Україну мотивували галичан вступати до лав дивізії «Галичина», – історик

Під час Другої світової війни галицька молодь була налаштована акнтикомуністично, через що активно записувалась до лав дивізії СС «Галичина». Основною їх мотивацією було місце незалежної України у новому світі після перемоги Третього Рейху.

Про це в ефірі програми «Історична правда» з Вахтангом Кіпіані (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) розповів кандидат історичних наук Роман Пономаренко.

«Для Галичини в першій половині 1943-го року досить типовою була ситуація, коли молоді люди, що хотіли бачити Україну вільною, ішли в дивізію «Галичина». Вся молодь була налаштована антикомуністично. Після двох років радянської окупації, повернення Радянського Союзу ніхто вже не хотів», – розповів Роман Пономаренко.

За його словами, значний вплив на погляди галичан мало те, що німецький окупаційний режим на території Галичини був зовсім іншим, ніж на інших територіях України.

«До українців на Галичині було дуже лояльне ставлення. Дозволено було діяти багатьом українським організаціям. А губернатор Галичини Отто Вехтер взагалі був прихильником українства і активно лобіював українські інтереси», – пояснив доктор історичних наук.

Також він розповів про іще один мотив записатись до лав дивізії «Галичина» ветеранів УГА, Січових стрільців та інших військ.

«Всі вони хотіли створення Української держави і розуміли, що без армії держави не буде. І потрібно ще зважити на мотивацію Українського центрального комітету на чолі з Володимиром Кубійовичем. Це був єдиний український орган, який репрезентував українців перед Третім Рейхом, з ним рахувались та його заяви мали певну вагу. УЦК мотивувалося тим, що коли «Нову Європу» буде встановлено, Україна матиме там своє місце, а відповідно ці всі люди будуть провідниками українства у новій державі», – розповів історик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 18:37 :43