Новини » Політика

Екс-депутат Держдуми: Німеччина тільки до визначеного моменту є союзником України

Німеччина має набагато більше інтересів, пов’язаних з Росією, ніж з Україною – це і бізнес, і геополітичні питання. Нестабільність в Україні Німеччині навіть вигідна, щоб стати розподілювачем енергоресурсу в Європейському Союзі.

Таку думку висловив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, уповноважений уряду Німеччини зі співробітництва з Росією Гернот Ерлер заявив, що спочатку потрібно сконцентруватися на вирішенні кривавого конфлікту на сході України, а вже потім повернутися до питання анексованого Криму.

«Різниця у підході до вирішення українського питання у Німеччині та США очевидна. І не випадково ця теза прозвучала саме від Німеччини, адже для цієї країни зараз існує важлива проблема пов’язана із Північним потоком-2 і санкціями, які прийняв Конгрес США», – зауважив Пономарьов.

І саме такі дії, вважає політик, висвітлили реальне ставлення Німеччини до вирішення українського питання.

«Стало очевидним те, про що всі казали від самого початку, а саме, що Німеччина тільки до визначеного моменту є союзником України. Оскільки вона має набагато більше інтересів, пов’язаних з Росією, ніж з Україною – це і бізнес, і геополітичні питання. І тому Німеччина зацікавлена, щоб ситуація в Україні якомога швидше заспокоїлася будь-яким способом, а на все решта її байдуже» – констатував екс-депутат Держдуми РФ.

І навіть більше, наголошує політик, нестабільність в Україні Німеччині вигідна для того, щоб стати розподілювачем енергоресурсу в Європейському Союзі, а тим самим посилити свої політичну гегемонію, чого США зовсім не підтримує, адже зацікавлені, щоб ЄС залишався поліцентричним.

Натомість журналіст Лариса Волошина вважає, що не варто узагальнювати позицію США і Німеччини щодо України.

«Хочу нагадати, що у жовтні 2015 року за ініціативи німецького парламентаря була прийнята резолюція щодо захисту прав жителів окупованих територій. Там було сказано, що території Донбасу та Крим безумовно є окупованими та перебувають під контролем Російської Федерації. Європейські парламентарі визнали відповідальність Росії по цих територіях – одночасно і Криму, і Донбасу», – зазначила Волошина.

До того ж, говорить журналіст, що ми постійно чуємо, що якась частина європейських політиків, до речі як американських, так і українських, постійно говорять про те, що про Крим необхідно забути. Насправді ж, є одностайна позиція, яка відображена в резолюціях ПАРЄ і ООН, де Крим визнаний окупованою територією.

Loading...