понеділок, 7 серпня, 2017, 13:07 Львів
Багато українців воювали в дивізії «Галичина», щоб прогодувати сім’ї, – історик

У часи Другої світової простих людей не цікавили високі матерії. Вони йшли до дивізій СС, щоб просто прогодувати свою сім’ю.

Таку думку в ефірі програми «Історична правда» з Вахтангом Кіпіані (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив кандидат історичних наук Іван Дерейко.

«Не потрібно наші сьогоднішні знання та стереотипи переносити на час Другої світової. Тоді у людей не було повної інформації про СС в окупаційній політиці. Тоді всі багато чули про гестапо, але люди могли навіть не здогадуватись про концентраційний табір на околицях Берліна», – вважає Іван Дерейко.

На його думку, окупаційна реальність ставить надзвичайно жорстокі вибори перед людиною.

«Потрібно звернути увагу на те, що саме посвідчення того, що ти записався в добровольці, надавало імунітет від мобілізації в Німеччину. У Галичині з цим було простіше, ніж у східній Україні. Але, тим не менше, певну лояльність окупаційної влади людина отримувала. До того ж, важливим фактором було харчове та фінансове забезпечення, яке дозволяло прогодувати сім’ю», – розповів кандидат історичних наук.

Тобто, за його словами, не варто забувати про матеріальну сторону цього питання та проблему виживання, з якою зіштовхувались люди в той час.

«Не потрібно зводити історію до війни ідеологій. Є маленькі прості люди, перед якими стоять їхні маленькі прості завдання. Високі матерії їх не цікавили. Люди тоді проходили по кілька армій за одну війну. Для одного з командирів роти дивізія «Галичина» стала п’ятою армією, і коли він потрапив у радянський полон, то просив дозволити йому спокутувати провину кров’ю та вступити до лав Червоної армії», – розповів історик. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 18:35 :34