п'ятниця, 4 серпня, 2017, 17:37 Економіка
Волинець: Уряд вирішив купувати у США вугілля, якого достатньо в Україні

Учора на засіданні Енергетичного штабу під керівництвом віце-прем’єр міністра Володимира Кістіона було вирішено дати дозвіл ПАТ «Центренерго» закупити 500 тисяч тонн вугілля марки «Г» у Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, ціна 1 тонни імпортного твердого палива без доставки приблизно становитиме 105-106 доларів США. Коли ж до цього додати вартість перевезення вугілля із порту до ТЕС, ціна його зросте до 121-122 доларів США. Отже, у національній валюті (при нинішньому курсі) 1 тонна такого вугілля коштуватиме приблизно 3100 грн.

«У той час, коли українські шахтарі змушені акціями протесту вибивати собі гроші на зарплату, уряд вирішує купувати у США тверде паливо, якого достатньо в Україні. Замість того, щоб розвивати вітчизняну вугільну галузь, українська влада фактично інвестує американську, купуючи там вугілля марки «Г» майже на 1000 грн дорожче. Замість того, щоб вкласти 500 млн грн у вітчизняну вугільну галузь, уряд вирішив заплатити закордонним шахтарям (1000 грн х500 000 т)», – заявив Волинець.

При цьому, додав він, видобуток українського твердого палива штучно стримується. Бо вугілля марки «Г», на відміну від антрацитового, не може довго зберігатися й починає горіти, перетворюючись на попіл.

«А наші шахтарі і далі втрачатимуть робочі місця й можливість працювати та годувати себе і свої родини. Бо Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує закрити по три із чотирьох шахт у ДП «Первомайськвугілля» та ПАТ «Лисичансквугілля», ще три – у ДП «Мирноградвугілля» (колишнє «Красноармійсьвугілля») та чотири із семи – у ДП «Львіввугілля». Шахтарські міста вимиратимуть, а їхня інфраструктура та підприємства, пов’язані із копальнями, занепадатимуть.

За дороге імпортне вугілля заплатять усі споживачі. І не тільки за електроенергію, а й через збільшення вартості продуктів харчування та всього іншого. Дурості і безвідповідальності нашої влади немає меж», – вважає голова Незалежної профспілки гірників.

Як повідомлялося, працівники «Львіввугілля» через борги із зарплати погрожують у понеділок перекрити трасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:20:05