п'ятниця, 4 серпня, 2017, 11:31 Регіони
На Тернопіль насувається епідемія кору: вакцини не вистачає
Фото: unian.ua
Фото: unian.ua

Восени у Тернополі прогнозують спалах захворювання на кір – вакцини не вистачає.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі міськради, на початку липня Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня отримала 5 тис. доз для щеплень проти кору, а заплановано вакцинувати 8 тис. 264 дитини.

Зі слів міського педіатра Олени Федорової, спалах кору повторюються кожні 4-5 років. У Тернополі останній раз був зафіксований у 2012 році.

«Реєстрація випадків захворювання на кір в районах області та сусідніх регіонах дає підстави очікувати спалах кору в Тернополі вже цього року. Особлива небезпека виникне тоді, коли розпочнеться навчання в школах», – зазначила Олена Федорова.

Кір належить до керованих інфекцій – дітей в 1 і 6 років обов’язково вакцинують. Неблагополучна ситуація щодо захворювання в місті, за словами педіатра, обумовлена недостатнім надходженням вакцини в 2016 і 2017 роках.

«У 2016 році було заплановано вакцинувати 6,7 тис. дітей, проте місто отримало лише 760 доз. У 2017 році заплановано вакцинувати 8 тис. 264 дитини, а наразі є 5 тис. доз», – зазначила лікар.

Загострює ситуацію, за словами Федорової, відмова багатьох батьків від щеплень для дітей.

«Батьки дітей, які звертаються в цей час до лікарні, виросли за достатньо сприятливих умов щодо епідситуації. Вони не усвідомлюють наслідків таких страшних захворювань, як поліомієліт, дифтерія, правець, кір. Контроль над цими інфекційними захворюваннями можливий тільки за умов охоплення вакцинацією 95% дитячого населення. Однак, відсоток нещеплених дітей дуже високий», – зазначила педіатр.

У міській раді повідомляють, що для вакцинації проти кору батькам необхідно звернутися у Тернопільську міську дитячу комунальну лікарню.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 09:03:55