Новини » Політика 3 серпня, 2017, 21:16
Ярошевич: Нині маємо супротив держави щодо доступного розмитнення авто

6 вересня в Україні анонсують стотисячну акцію біля Верховної Ради України за доступне розмитнення авто в Україні.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив Олег Ярошевич, голова ГО «АвтоЄвроСила».

Гість програми розповів, що напрацьовано кілька законопроектів, які подано до ВРУ. Один із них, поданий нардепами Володимиром Парасюком та Юрієм Дерев’янком, передбачає створення перехідної моделі

«Але зараз ми маємо супротив держави до того, що ми пропонуємо. А ми хочемо, щоб в Україні було доступне розмитнення. Ми оголосили на своїй сторінці у Фейсбуці стотисячну акцію біля Верховної Ради 6 вересня 2017 року. Залучаємо туди всіх власників таких транспортних засобів, а їх, за нашою інформацією, близько 3 мільйонів… Ми хочемо, щоб ВРУ, КМУ, пан Президент дали команду і дали можливість розробляти законопроекти, які будуть спрямовані на доступне розмитнення кожному українцю у такому вигляді, як є у Європі, у наших сусідів – у Білорусі, Молдові…

Головне, що це буде об’єднанням власників транспортних засобів на іноземній реєстрації та власників транспортних засобів українського реєстрації. Бо ми ще живемо у тому коконі, коли тоталітарний режим накопичення коштів за рахунок транспортного засобу залишився у нас стереотипом, і транспортний засіб в Україні усе ж таки є розкішшю, а не засобом для пересування», – зазначив гість програми.

Голова ГО «АвтоЄвроСила», коментуючи питання щодо дискримінації українців, проти якої і буде спрямована акція на початку вересня, пояснив, що, згідно із Конституцією, кожен громадянин України має рівні права та обов’язки.

«Але у нас відбувається конфлікт між Конституцією та Митним кодексом, коли громадянин України має право заїхати на територію України на 5 або 10 днів, а громадянин іншої держави або ж нерезидент, може заїхати на 365 днів. Відповідно, ми вважаємо, що це є дискримінаційна норма», – пояснив Олег Ярошевич.

Ще однією дискримінаційною нормою, з його слів, є те, що авто в Україні коштують щонайменше у 5 разів дорожче, аніж у найближчих сусідів, які зробили розмитнення доступним. Натомість у нас потрібно сплатити величезне мито, яке, наголосив гість програми, ще й невідомо куди скеровують.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 02:22 :38