Новини » Економіка

Садовий піднімає тарифи на вивіз сміття «чужими руками»

Сміттєвий майданчик у Львові. Фото: city-adm.lviv.ua

Перевізники сміття ще навесні цього року подавали на затвердження у Львівську міськраду нові тарифи на вивіз ТПВ, однак міська влада затягнула час, а згодом передала усі повноваження до ЛОДА.

Про це 3 серпня у коментарі IA ZIK повідомив керівник підприємства «Грінера Україна» Олексій Карнаушенко.

З його слів, підприємство навесні подало нові тарифи на затвердження до Львівської міськради.

«Ми подавали на погодження підняття тарифів ще навесні – у травні. Спочатку подали у місто. Місто місяць з цим тягнуло. Потім, коли повноваження щодо вивозу сміття забрала область, місто сказало, що цим має займатися область. Завтра має бути виконком і мають нарешті прийняти рішення», – повідомив О.Карнаушенко.

Він зазначив: чиновники міської ради «не відмовляли, а затягнули час». «Ми розраховували, новий тариф буде з 1 серпня. Зараз планується з 1 вересня», – зауважив керівник підприємства.

З його слів, тариф для населення зросте з 390 грн до 700 грн за тонну. Також зростуть тарифи для бюджетників, комерційних структур і бізнесу.

«Тарифи переглядалися ще у 2014 році, коли ціни на пальне, паливно-мастильні матеріали, обслуговування були набагато менші. Зараз усе в ціні подвоїлося і невигідно займатися збором сміття. Тому, на сьогодні ми працюємо, у нас іноземні інвестори вкладають кошти, але прибутку немає», – додав О.Карнаушенко.

Заяви посадовців Львівської міськради щодо тарифів прокоментувала заступник голови ЛОДА Ірина Гримак.

«Дуже дивно чути заяви про те, що ініціатором підвищення тарифів стала адміністрація. Але Львівська ОДА тут «не Баба-Яга». Міська влада не може пережити, що люди побачили їх безгосподарність, саме тому шукає будь-який привід, щоб перекинути відповідальність на когось іншого.

Якщо коротко: питання про підняття тарифу на вивіз сміття у місті Львові ще піднімали перевізники ТПВ у травні. Мотивуючи це роботою у збиток. Тому підняття оплати – це незворотній процес, однак його затягнули. Безпомічна міська влада затягувала з прийняттям рішень і загнала ситуацію в глухий кут, щоб, не дай Бог, не зашкодити своїм політичним прожектам.

А тепер, після часткової передачі управління львівським сміттям роблять крайніми нас. Дуже прикро. Але попри все, ми працюємо.

Результат – чисті контейнерні майданчики та відродження системи сортування», – написала І.Гримак у Фейсбуці.

Як повідомлялося, у Львові з 1 вересня вдвічі збільшать вартість вивезення ТПВ для львів’ян. Рішення про це міський голова виносить на розгляд виконкому ЛМР у п’ятницю, 4 серпня.

Прес-служба міської ради інформує, що тарифи на вивезення ТПВ у місті погоджує Львівська ОДА.

Loading...