четвер, 3 серпня, 2017, 12:19 Суспільство
Обленерго поводяться зі споживачами, як наперсточники, – адвокат

Підприємства-постачальники електроенергії некоректно нараховують своїм споживачам багатотисячні штафи буцім за втручання в роботу лічильників. Про це заявив адвокат і колишній ведучий програми “Судові справи” Ігор Годецький.

“З нами енергопостачальні організації, як ті наперсточники, поводяться. На прилад, який дає випромінювання, вони наклеюють індикатори випромінювання, - і нас звинувачують (у впливі на лічильники – ред.)", – сказав Ігор Годецький в ефірі програми “Остання Інстанція”.

Так адвокат прокоментував розслідування про те, як “Львівобленерго” нарахувало львівському підприємцю Олегу Андерсу штраф на 101 тис. гривень. Підставою для цього стало нібито втручання споживача в роботу лічильника. На це вказав наклеєний на лічильник індикатор “МагнеТ”, який має фіксувати магнітні поля.

Ігор Годецький наголосив на тому, що на індикаторі не вказаний термін придатності. Окрім того, згідно з низкою судових рішень, така наклейка може реагувати навіть на слабкі магніти, як-от намагнічена викрутка, мобільний телефон чи магніт для холодильника.

“Де фотографії індикаторів, коли їх клеїли? Можливо, вони вже були зіпсованими при наклеюванні! Це – інформаційна, психологічна дія на споживача. А в суді вимагають експертизу, тому що методика вимагає не лише порушення індикатора, але власне порушення роботи лічильника”, – сказав юрист.

При цьому Ігор Годецький пояснив, що обленерго має довести, що була спроба відкрити лічильник, була зірвана пломба, лічильник почав працювати неправильно тощо.

“Я знайшов дуже багато судових рішень, де чітко і обґрунтовано кажуть, що є дуже велика спокуса у обох сторін. У того, хто споживає, – зменшити надходження, так і в того, хто надає послугу, – отримати більше грошей”, - зазначив адвокат.

Читайте також: Рахунок на 101 тис. грн від «Львівобленерго» – через смужку на лічильнику, – розслідування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 15:37:10