Новини » Суспільство 232

Як наші пращури визначали погоду на основі спостережень за тваринами

Фото: inshe.tv

Наші пращури завжди знали, коли чекати бурі і похолодання, а коли настануть сонячні теплі дні. Аж до XIX століття короткострокові погодні прогнози робили на основі спостережень за природою, в тому числі, – живими «барометрами» – комахами, птахами і тваринами. Вчені нарахували понад 600 видів живих організмів, здатних конкурувати з метеорологічними приладами.

Напередодні грози багато тварин і комахи змінюють поведінку. Жаби вистрибують з води на берег, квакають голосніше і глухо. Прагнуть виповзти на берег і прісноводні раки, – повідомляють фахівці Gismeteo.

За кілька годин до настання грози зникають стрижі, а горобці і кури збираються групами і приймають пилові «ванни». Змовкають голоси співочих птахів, зате крики качок і чайок стають більш пронизливими. Перед негодою голуби і ластівки літають дуже низько, а ворони, навпаки, піднімаються вище.

Вірна ознака наближення грози – відсутність бджіл, сонечок і метеликів кропивниць. Про швидку зміну погоди свідчать закриті входи мурашників. А дощові черв’яки, навпаки, намагаються вибратися на поверхню землі, щоб врятуватися від затоплення.

Поведінка мешканців моря змінюється за добу до шторму. Так, каракатиці піднімаються з глибини на поверхню, а кити й акули, навпаки, опускаються глибше. Перед негодою на берег вибираються багато членистоногих – морські раки, краби, бокоплави.

Жителі сіл досі іноді визначають погоду на завтра за поведінкою домашніх тварин. Так, ввечері перед грозою корови і бики піднімають сильний рев, коні починають хропіти і трясти головами, а свині – тягати солому. Перед грозою худоба прагне з’їсти більше трави, але при цьому дуже мало п’є. Якщо день буде світлий і безхмарний, корови лягають на відкриті майданчики, а коні голосно фиркають.

Сільські кішки і собаки часто роблять точні передбачення. Так, перед дощем собаки стають сонними, млявими і малорухливими. Деякі породи перед негодою риють землю. Напередодні гарної погоди чотириногі друзі «оживають»: починають більше гратися і рухатися. Кращими «синоптиками» серед собак є фокстер’єри і бульдоги.

Фото: ua.wallpapers-fenix.eu
Фото: ua.wallpapers-fenix.eu

Кішки чудово відчувають погодні зміни, включаючи різкі перепади температури. Так, перед похолоданням тварина засинає, закривши ніс лапою або хвостом і згорнувшись тугим клубком. Напередодні швидкого потепління кішка приймає для сну більш вільну дугоподібну позу. Перед штормом деякі кішки стають надмірно охайними і довго вилизують шерсть.

Вчені досі не можуть пояснити, чому тварини реагують на зміни погоди і як пророкують погіршення або поліпшення умов. Хочете поспостерігати за прогнозами тварин? Якщо помітили зміни в поведінці чотириногого друга, подивіться прогноз погоди. Багато інтернет-ресурсів встановлюють для користувачів безкоштовний погодний інформер на своїх сторінках. Ви швидко і без додаткових переходів отримаєте доступ до інформації про поточні та майбутні погодні умови. І, звичайно, якщо у вас немає кота, інформер підкаже, що одягнути і чи треба брати парасольку.

загрузка...
загрузка...
Loading...