середа, 2 серпня, 2017, 12:37 Політика
Відповідальність за реабілітацію бійців АТО не бере на себе жодне відомство

Відомства та міністерства України, неначе грають у футбол: намагаються перекласти один на одного відповідальність за реабілітацію учасників АТО.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

«Питання виділення коштів на реабілітацію відбувається з боку Мінсоцполітики», – запевняє член експертної групи МОЗ із фізичної та медичної реабілітації Володимир Голік.

У Мінсоцполітики відповідальність перекладають на урядовців з питань охорони здоров’я.

«Сьогодні ситуація така: медичною реабілітацією займається МОЗ», – каже начальник відділу соціальної адаптації учасників бойових дій Мінсоцполітики Олександра Тарасова.

«В Україні немає технологій, не налагоджена система і відсутнє державне завдання займатися реабілітацією бійців АТО», – наголошує президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки президента Віктор Сердюк.

Перекидання м’яча від одних до інших проблеми не вирішує. Всі в один голос запевняють – реабілітаційні центри в Україні є. Але про рівень їхнього забезпечення воліють мовчати. До того ж, багатьох бійців оздоровлюватися направляють не у реабілітаційні центри, а в санаторії. У Міністерстві охорони здоров’я визнають, що цього механізму не розуміють і за кордоном.

«Будь-які закордонні партнери можуть допомагати там, де мають відповідний досвід. Зазвичай, від нашої курортно-санаторійної системи ніякої підтримки не дочекаєшся. Адже нема розуміння того, яку реабілітаційну роботу проводять наші друзі-іноземці», –  наголосив член експертної групи МОЗ із фізичної та медичної реабілітації Володимир Голік.

Це ж розуміють і ті, хто безпосередньо допомагає нашим хлопцям проходити реабілітацію не в Україні.

«Реабілітація буває різною, в тому числі і вузькопрофільною. Так, наприклад, «спинальна». Для неї має бути спеціальний центр», – пояснила волонтер Наталія Ліпська.

Крім того, повинен бути в Україні і відповідний персонал, котрий ставитиме бійців на ноги. У багатьох реабілітаційних центрах скаржаться на брак фахівців.

«Поранені бійці мають свої особливості. Раніше у нас ніколи не було спеціалістів, які б чимось таким займались», – говорить президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки президента Віктор Сердюк.

Експерти резюмують, що вирішити питання кадрів можна буде тоді, коли в МОЗ ухвалять зміни нормативної документації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-18 16:17 :13