середа, 2 серпня, 2017, 14:36 Суспільство
Рахунок на 101 тис. грн від «Львівобленерго» – через смужку на лічильнику, – розслідування

Півсотні українців доводять у судах, що обласні постачальники електроенергії незаконно нараховують їм борги. Причина нарахувань – намагнічені індикатори (пломби) «МагнеТ» на лічильнику. Серед позивачів – львівський підприємець Олег Андерс, який отримав рахунок на 101 тис. гривень.

«Це в мене не фабрика, а магазин меблів, загальною площею 96 квадратів. Усюди економні лампочки, тобто нереально спожити стільки світла», – показує Олег Андерс своє приміщення журналістам програми «Остання Інстанція».

Підприємець розповідає, що до нього прийшов контролер – перевіряти лічильник. У «Львівобленерго» нам пояснили: була планова перевірка, під час якої працівник зафіксував «зовнішній вплив» на індикатор магнітного поля і комісія склала акт про порушення.

Індикатори, про які йдеться – це смужки, які наклеюють на лічильники. Ці смужки мають захищати прилад від крадіжок споживачами електроенергії – вони показують, коли є спроби впливу на лічильник магнітним полем. Але чи можуть вони бути несправними і показувати порушення, коли його не було?

З документів, наданих у «Львівобленерго», ми дізнались, що підприємство закуповує індикатори в одеської фірми «Ольга і Ко». А розробляє їх інше одеське підприємство – ТзОВ «Андреал». В прес-службі виробника заперечують можливий дефект.

«Ці пломби справді виробляє наша компанія уже багато років. Ми не підробляємо їх, тому постачаємо нашу продукцію у 50 країн світу. І маємо велику довіру від партнерів», – пояснюють нам.

Ми вирішили поцікавитися іншим боком проблеми. Коли на лічильник наклеюють такий індикатор, працівник обленерго має скласти акт у двох примірниках. Один із них залишається у клієнта. Олег Андерс переконує, що такого примірника не має і взагалі не пригадує, коли наклеювались ці наліпки. Саме тому підприємець подав до суду. Тим не менше, він досі отримує від енергетиків «листи щастя», хоча позов мав би призупинити дію штрафних санкцій.

«Не зважаючи, що справа в суді, вони мене далі шантажують, що відключать світло. От такий звичайний рекет», – скаржиться Олег Андерс.

Але підприємець отримав пропозицію вирішити проблему по-іншому – поза судом. З миколаївської ГО «Енергетика і Закон» йому надійшла пропозиція: анулювати борг за допомогою платної юридичної допомоги – 1 тис. грн плюс гонорари. 

Згідно з державним реєстром, цю громадську організацію півтора року тому заснували колишні працівники Миколаївського обленерго Олег Чалов і Анжела Сігнаєвська. Журналісти «Останньої інстанції» спершу звернулись в організацію, як потенційні клієнти. Анжела Сігнаєвська скерувала нас до Сергія Цвігуна у Львові. Як виявилося, цей чоловік – колишній працівник «Львівобленерго», а нині очолює приватне підприємство «Енерго-Перспектива». Його він заснував з ще одним колишнім працівником «Львівобленерго» – Романом Турчиняком.

Однак Сергій Цвігун, коли ми прийшли до нього, відкрито представившись журналістами, будь-який контакт з миколаївською ГО заперечив.

«Направду, я не знаю про що ви говорите. Якісь вирішення боргів... Я до обленерго не маю ніякого відношення», – запевнив він.

У «Львівобленерго» також сказали «Останній Інстанції», що вперше чують про анулювання боргів через громадські організації. І попросили передати їм усі матеріали розслідування для проведення внутрішньої перевірки на підприємстві.

Врешті, іще один показовий момент: громадська організації не може отримувати гроші за нестатутну діяльність, не передбачену статутом. Тим більше – розподіляти їх між засновниками. То як ГО «Енергетика і Закон» надає платні юридичні послуги? Справа в тому, що на сайті організації вказані контакти людей, які надають юридичні послуги. Серед них – Анжела Сігнаєвська.

«Дуже часто громадські організації використовують такий маркетинговий хід, як можливість залучити потенційних клієнтів з метою надання послуг. А вже фактично надають послуги фізичні особи підприємці», – пояснив нам юрист Володимир Марусяк.

У випадку «Енергетики і Закону» на сайті пропонує юридичні послуги підприємець Анжела Сігнаєвська, яка водночас є і засновницею цієї громадської організації.

На таку сумнівну пропозицію Олег Андерс не погодився. Він, як ми писали вище, звернувся до суду. І поки підприємець чекає на рішення, він намагається убезпечитися від подальших маніпуляцій із лічильником.

«Тепер я поставив на лічильник колодки, щоб ніякий контролер не міг напакостити», – показує він.

Читайте також: Кабмін розробив схему визначення «глибини бідності» українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 15:33:21