live
Новини » Суспільство

Незаконно засудженого в Росії українця Кольченка поновили в університеті

Незаконно засудженого в Росії до 10 років ув’язнення, українця Олександра Кольченка поновили на третьому курсі географічного факультету Таврійського університету, де він навчався до арешту у 2014 році.

Про це Громадському повідомив ректор Таврійського національного університету Володимир Казарін.

D19ef5e6f3dc8b0d9
Олег Сенцов та Олександр Кольченко

«Він знову студент географічного факультету. Він дав мамі заяву, що згоден вчитися. Ми направили документи в російську федеральну службу виконання покарань, де на основі статей російського законодавства, сказали, що відновлюємо Кольченка та просимо дати йому доступ до комп’ютера, щоб 2 рази на тиждень він міг по 2 години займатися: отримувати контрольні, виконувати їх, читати лекційні матеріали та отримувати дистанційну освіту», – розповів Казарін.

За його словами, в Росії відповіли, що «вивчатимуть» заяву університету і прийшли до Кольченка, аби особисто переконатися, що він хоче навчатися.

«Ми готові до будь-яких поворотів, наприклад, скажуть нам, що немає комп’ютера, щоб він вчився в колонії. Ми готові сказати, що добре, ми даруємо йому комп’ютер», – додав Казарін.

Зазначається, що Таврійський національний університет у Сімферополі після анексії Криму Росією перереєстрували у Києві.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції РФ відмовило Україні у видачі утримуваних українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, оскільки вважає їх своїми громадянами.

 Loading...
Loading...
Loading...