вівторок, 1 серпня, 2017, 14:12 Львів
З 1 серпня всі перевізники ТПВ у Львові починають сортувати сміття, – ОДА
Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua

З 1 серпня досягнуто домовленостей про те, що усі перевізники ТПВ у Львові мають встановити контейнери для роздільного сортування сміття. Буде відсортовуватись папір, скло і пластик. Уся вторсировина буде йти на переробні підприємства, з якими також попередньо відбулись переговори і укладено відповідні угоди. У разі збору всіх відходів на одну машину – такі перевізники будуть покарані, в разі систематичних порушень – з ними буде розірвано угоду. Також з метою пропаганди сортування сміття відбудеться освітня кампанія у садочках, школах та ЗМІ.

Про це під час брифінгу повідомив директор департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

«З 1 серпня ми відновлюємо сортування сміття, яке було занедбано ще 3 роки тому. Ми напрацювали логістичні схеми цього процесу. Перевізники погодились встановити додаткові контейнери для роздільного збору ТПВ. На сьогодні вони мали б встановити 1648 контейнерів. У найближчі дні ми разом з перевізниками будемо об’їжджати всі смітникові майданчики і вивчати потребу встановлення додаткових контейнерів», – повідомив чиновник ОДА.

У цій програмі беруть участь усі перевізники. Вони закупили додаткові контейнери і тепер обіцяють належним чином вивозити відсортовані відходи.

«Також проведені переговори і є домовленості з фірмами, які переробляють вторсировину. Перевізники уклали з ними угоду і тепер мають чітко куди утилізовувати відсортовуване сміття», – розповів Назар Романчук.

Влада звертається до громадян, щоби вони свідомо віднеслись до сортування сміття, пропагували цю ідею серед близьких і знайомих, а також привчали дітей.

«Поки ми не впроваджуємо жодного бонусу за сортування сміття для населення. Зараз основне наше завдання – це привчити людей сортувати і зменшити таким чином кількість ТПВ, яке продукується і вивозиться на полігони. Згодом, імовірно, на наступний рік, вивчаючи досвід сортування, ми будемо домовлятися з перевізниками про зменшення вартості послуг для тих громадян, які сортують ТПВ».

Також п. Назарій звернувся з проханням до мешканців, щоби вони, коли будуть бачити скидання відсортованого сміття в одну машину з рештою відходів, повідомляли про це.

«Тоді будемо вживати заходів відносно тих перевізників. Ми практикуємо давати три попередження, а після цього будемо розривати угоду з ними. Звертатися просимо на гарячу лінію ОДА, або безпосередньо в департамент ЖКГ ОДА».

У разі виявлення факту скидання перевізником твердих побутових відходів з різних контейнерів у один автомобіль, в ОДА просять звертатися за телефоном департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА: (032) 2761794 або на гарячу лінію області 112 та повідомляти про порушення для подальшого покарання перевізника.

В ОДА також розробили матеріали, які будуть пропагувати роздільне сортування сміття. В першу чергу, вони будуть скеровані на дітей – це будуть спеціальні уроки у школах та садках. Також проведемо кампанію і в ЗМІ, скеровану на дорослих.

«Хочу наголосити, що організація сортування та пропагування цього буде стосуватись не лише Львова, але й області».

Стосовно ідеє міської ради залучити підприємство, яке переробляє пластик, до його збору та вивезення, то в ОДА лише вітають таку ініціативу.

«Але ми виходимо з того, що цим мають займатися перевізники, які, на жаль, належно не сортували відходів впродовж останніх років».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 14:05 :48