вівторок, 1 серпня, 2017, 10:03 Політика
«Самопоміч» відновлює співпрацю з Філатовим у Дніпрі, – ЗМІ

Фракція «Самопомочі» у Дніпровській міській раді, вийшовши у квітні 2017 року зі складу промерської більшості, відновлює співпрацю з Борисом Філатовим та приєднується до ініціатив мерії під час голосувань.

Про це йдеться у матеріалі «Як Садовий «дрейфує» до Філатова по Дніпру» видання «Ділова столиця».

У матеріалі наводяться слова дніпровського активіста Івана Васючкова, який минулого тижня звинуватив місцеву «Самопоміч» у розміні голосів фракції у міськраді Дніпра на посади у новому департаменті, що буде створений під керівництвом фракції.

«Фракція «Самопомочі» у Дніпрі так довго голосила про продажного Мішалова та Хмельнікова (колишніх членів фракції – ред.), що вже через два місяці сама обміняла свої голоси на департамент «енергоефективних технологій та ініціатив», що створюється під неї», – написав Васючков у Facebook.

З цієї причини, зазначив він, на сьогоднішній сесії міської ради Дніпра «Самопоміч» буде голосувати за всі пропозиції більшості, в тому числі й за ті з них, що носять відверто корупційний характер.

Мова йде про те, що, на думку дніпровських активістів, депутати фракції «Самопоміч» у дніпровській міськраді (Юрій Акуленко, Олександр Купрієнко та Олександр Лигін) отримали у своє «розпорядження» Департамент з питань енергоефективних технологій з бюджетом 4,6 мільйона гривень.

У матеріалі, зокрема, йдеться про те, що питанням створення відповідного департаменту довгий час опікувався нинішній керівник фракції «Самопоміч» у міській раді Дніпра Олександр Лигін, однак воно «зависло» після скандалу з секретарем міськради В’ячеславом Мішаловим та виходом «Самопомочі» зі складу більшості у міськраді.

«І ось, на останній сесії питання «раптово» вирішується. Для цього були внесені зміни до структури міськради, поспіхом було прийнято положення про Департамент та виділено штат із 20 людей. Після цього проблем з голосуванням з питань порядку денного, запропонованого більшістю, не було. Чи це не політичний хабар ціною у 4,6 мільйона гривень «принциповим» членам дніпровської «Самопомочі», про перезавантаження якої у Дніпрі так урочисто оголосило декілька місяців тому їхнє партійне керівництво», – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, про перезавантаження партії «Самопоміч» у Дніпрі 10 квітня 2017 року заявив народний депутат України Роман Семенуха на прес-конференції. Заява стала результатом скандалу з представником «Самопомочі» у Дніпрі, секретарем Дніпровської міської ради В’ячеславом Мішаловим, фірми батька якого після приходу Мішалова на високу посаду отримали з міського бюджету суму коштів у більш ніж півмільярда гривень на ремонтні та будівельні роботи у місті, включно зі скандальною реконструкцією Набережної Дніпра за 56 мільйонів гривень та не менш скандальним капітальним ремонтом Центрального мосту через річку Дніпро за 177 мільйонів гривень. Відповідний тендер (лише формально конкурентний) фірма Дмитра Мішалова виграла у жовтні 2016 року.

«Самопоміч» організувала внутрішньопартійну комісію, яка дійшла очевидних висновків. Із фракції в міськраді Дніпра бізнес-партнерів Мішалова та Хмельнікова вигнали. Артем Хмельніков був позбавлений партбілету, а також посади голови дніпровського осередку «Самопомочі». Лідером місцевого осередку після виключення Хмельнікова з лав партії був призначений місцевий «самопомічник» Андрій Толстих, а депутат міської ради від «Самопомочі» Олександр Лигін був уповноважений партією керувати замість Мішалова фракцією у міськраді Дніпра, яка скоротилася до трьох депутатів.

«Самопоміч» також порушила питання про позбавлення депутатських мандатів Мішалова та Хмельнікова.

«Втім, профілатовська більшість абсолютно прогнозовано цю ініціативу провалила, продемонструвавши досить високий рівень толерантності до корупційних історій на кшталт кейсу Мішалова», – нагадує автор матеріалу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:36:06