Новини » Політика 1 серпня, 2017, 16:05
Саакашвілі стверджує, що його позбавили громадянства через вінок

Міхеїл Саакашвілі зазначив, що нова справа в Грузії, через яку в нього забрали українське громадянство, стосувалась купівлі вінка на похорони Вацлава Гавела.

Про це він заявив у вівторок під час відео-конференції у Києві, передає УП.

«Сказали, що є нові якісь справи. Так, є, що Вацлаву Гавелу ми надсилали вінок ціною 500 євро. Ось це нове звинувачення», – заявив Саакашвілі.

Він переконаний, що усю «тяжкість» звинувачень значно перебільшують.

«Кажуть, що в мене тяжкі звинувачення? Що саме, що купили 5 піджаків. Це все висмоктано з пальця», – обурився він.

Також він додав, що позбавлення його українського громадянства є ознакою того, що він сильний суперник в очах президента Петра Порошенка.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 26 липня видав указ про припинення українського громадянства екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Як повідомила Державна міграційна служба, підстави для втрати громадянства України перелічені у ст.19 закону України «Про громадянство України». До таких підстав, зокрема, належить добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досягнув повноліття, або набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього закону – внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що в документах, які заповнював Саакашвілі, було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами. Однак, як виявилось, на території Грузії його заочно заарештували.

Сам Саакашвілі заявив, що таким чином його хочуть змусити отримати статус біженця, але він такий варіант категорично відкидає і буде домагатись законного права повернутись в Україну.

Як відомо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом Президент України наприкінці травня 2015 року. Він очолив Одеську облдержадміністрацію і пропрацював на цій посаді півтора року. Після цього оголосив про відставку, а також про створення власної політичної сили.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 09:55 :07