понеділок, 31 липня, 2017, 21:21 Політика
Українське МЗС розкритикувало зміни до закону РФ про громадянство
МЗС України засудило теракти в Єгипті, Ізраїлі, Іраку та Туреччині.
МЗС України засудило теракти в Єгипті, Ізраїлі, Іраку та Туреччині.

Українське Міністерство закордонних справ прокоментувало зміни до закону РФ про громадянство.

Про це повідомляє сайт відомства.

У Міністерстві закордонних справ України вважають схвалення російським керівництвом закону, яким спрощується порядок набуття громадянства РФ громадянами України, свідченням повної зневаги держави-агресора до міжнародного права і суверенітету інших держав.

«Російська влада взяла на себе повноваження визначати порядок виходу з громадянства іноземної держави, що є виключною прерогативою національного законодавства держави відповідного громадянства», – йдеться у заяві.

У цьому зв’язку в МЗС наголосили, що «відмова від громадянства України у формі направлення нотаріально засвідченої заяви про відмову від українського громадянства в повноважний орган країни громадянства є нікчемною за своєю суттю та змістом».

«Згідно з чинним законодавством України, єдиним документом, який засвідчує факт припинення громадянства України як шляхом виходу з нього, так і його втрати, є відповідний указ Президента України», – наголошують в міністерстві.

В МЗС зазначили, що розцінюють «такий крок держави-агресора як продовження правової дискримінації та утисків прав громадян України, які в силу різних обставин живуть або працюють на території Росії, а також на окупованій нею території України».

Водночас у міністерстві закликали громадян України не піддаватися на подібні провокації та вкотре застерегли від здійснення поїздок до Російської Федерації.

«У разі порушення прав та інтересів, громадяни України отримають усю необхідну консульську підтримку в дипломатичних і консульських установах України», – обіцяють в МЗС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 22:08:39