понеділок, 31 липня, 2017, 9:30
Операція ліквідація: Дубневичі знову «топлять» обтяжене скандалами КРТ?
12

Кажуть, не можна двічі ввійти в одну річку, та й снаряд двічі в ту ж воронку не потрапляє. Але насправді – це все фізика і лірика. А бізнес українських олігархів далекий від базових основ світобудови. До прикладу, брати Дубневичі, виглядає, вдруге готуються провернути один хитрий трюк – вивести все цінне з проблемного підприємства, а в подальшому, напевно, заявити, що бізнес продано і тепер вони до нього жодного відношення не мають. Йдеться, звичайно ж, про сумнозвісну «Корпорацію КРТ».

2013 – ліквідація «першого» КРТ – «Корпорація колійні ремонтні технології»

Вперше подібну «аферу» провели у 2013 році, коли Ярослав Дубневич майже урочисто повідомив:

«Під час виборів до Верховної Ради я продав КРТ, бо хотів присвятити себе політиці», – заявив він. У розмові з журналістами видання «Наші гроші. Львів» він додав: «Я можу лише підтвердити, що повністю вийшов з колійного бізнесу. Компанію продали харків’янам».

Тоді Дубневичі, по суті, «продали» професійним ліквідаторам лише розслідування і обвинувачення правоохоронців, якими обросло «перше» КРТ – «Корпорація колійні ремонтні технології» (код ЄДРПОУ 33133794) (після «продажу» ТОВ «Східні колійні системи»). Торгові марки та патенти на промислові зразки опинились у кіпрської КРТ Інвестментс ЛТД. З того часу залізниця почала закуповувати продукцію, створеного у 2011 році, ТОВ «Корпорація КРТ» (код 37786903), власниками якої через АПП «Львівське» продовжували залишатися, чи то пак стали – Ярослав та Богдан Дубневичі.

Вони справді присвятили себе політиці, але їхні кишені та декларації і далі наповнювались, в тому числі і з мільярдних оборотів «Корпорація КРТ».

Схоже, тепер настала черга «канути в Лету», обтяженої багаточисельними провадженнями правоохоронців та звинуваченнями у зв’язках з ключовими корупціонерами «Укрзалізниці», ТОВ «Корпорація КРТ».

2016 – підготовка «ліквідації» «другого» КРТ – ТОВ «Корпорація КРТ»

Знову ж таки, найвірогідніше – це сміле припущення – нове дітище Дубневичів у назві, традиційно, мало чим буде відрізнятись від попередника – все таки бренд є брендом: імовірно, його ім’я буде товариство з обмеженою відповідальністю НВП «Корпорація КРТ» (ТОВ НВП «Корпорація КРТ») (код 13820029). Хоча в обоймі бізнесменів є ще одне підприємство з подібною назвою – товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Колійні ремонтні технології» (ТЗОВ НВП «КРТ» (код 31694938) – 50% в якому належить Дубневичу Ярославу Васильовичу, а решта Біловус Галині Дмитрівні.

До таких припущень наштовхує:

  • Віднедавна офіційний сайт КРТ подає компанію з новою назвою ТОВ НВП «Корпорація КРТ»;
  • На НВП перереєстровані нові сертифікати на основну продукцію компанії: до жовтня вони були оформлені на ТОВ «Корпорація КРТ», а згодом – вже на ТОВ НВП «Корпорація КРТ». Також слід відзначити, що на сайті ще досі розміщені старі сертифікати, а у нових тендерах вже беруть участь дилери НВП з новими документами;
старий
Сертифікат, зареєстрований на "друге" ТОВ "Корпорація КРТ" - дійсний до 25 жовтня 2016 року
новий
Сертифікат, зареєстрований на "нове" ТОВ НВП "Корпорація КРТ" - дійсний з 20 лютого 2017 року

Цікавим епізодом є те, як в одному з тендерів посередники Дубневичів вже подали документи на НВП, але ще купували у «другого» КРТ.

3
На зображенні видно, що на паспорті з шапкою "другого" КРТ стоїть печатка "нового" ТОВ НВП "Корпорація КРТ"

Ще цікавішим є факт наявності провадження, у якому один з дилерів «нового» ТОВ НВП «Корпорація КРТ» – «АВАНТ-ГАРДЕ» – намагається відсудити 1 256 595,63 гривень в «другого» ТОВ «Корпорація КРТ».

Додатковим аргументом для таких висновків слугує інформація про те, з яким темпом та наполегливістю ТОВ «Корпорація КРТ» «вибиває» гроші, більше 20 млн грн, з «Гніванського заводу спецзалізобетону». Упустимо роздуми про те, що, забетонувавши без жодних тендерів, в шпалу анкер конкретного виробника, пізніше доведеться купувати в нього і решту комплекту скріплення. Дивує те, як призначене з порушеннями процедури нове керівництво фактично без бою у судах здає стратегічне державне підприємство.

4
Перелік судових позовів та суми, які КРТ вимагає в заводу

Передумови імовірної повторної «ліквідації»

Причини нової ліквідації старі – «специфічна» форма бізнесу олігархів, яка стала причиною масових провадження правоохоронців.

Нижче подаємо перелік судових справ ТОВ «Корпорація КРТ» лише з органами ДФС за період з 01.01.2016р. по 21.07.2017р. що розглядалися, чи ще розглядаються у Львівському окружному адміністративному суді. Це, зокрема, як справи за позовом КРТ до податківців про скасування різноманітних наказів, у тому числі і наказів на проведення позапланових перевірок, так і позови фіскалів про застосування арешту коштів на рахунках КРТ та інші судові баталії. Як бачимо, проваджень більш, ніж достатньо…

 
 

Окрім фіскалів, до КРТ є претензії фактично у всіх правоохоронних та антикорупційних органів: ГПУ, Нацполіції, СБУ, НАБУ та САП.

Така ідея, очевидно, визріла після того, як стало неможливим стримувати вал вимог до КРТ про виїмку документів, а особливо, коли почали з’являтись ухвали судів про арешт коштів. Ось лише два приклади:

  • правоохоронці в рамках досудового розслідування діяльності «конвертаційного центру» у кримінальному провадженні №32016100050000073 від 11.08.2016 отримали дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення у ТОВ «Корпорація КРТ» (код 37786903), про що власне йдеться в ухвалі Оболонського районний суд м. Києва від 30.06.2017р.:

«Внаслідок діяльності вищезазначеної злочинної схеми, податки не нараховуються та не сплачуються, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до Державного бюджету, в дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються.

Одночасно, у ході досудового розслідування встановлено, що ряд суб’єктів господарської діяльності, а саме: ПП «Автосвіт Поділля» (код ЄДРПОУ 36605931), ТОВ «Мульти – Трейд» (код ЄДРПОУ 39024186), ТОВ «КУА «Ефективні Інвестиції» (код ЄДРПОУ 34717659), ТОВ «ТД «Ніко-Трейд» (код ЄДРПОУ 39868668), ТОВ «ТК Він-Торг» (код ЄДРПОУ 40815677), ТОВ «СК ДМ» (код ЄДРПОУ 38257900), ТОВ «Айваріс Плюс» (код 40629618) ТОВ «Корпорація КРТ» (код ЄДРПОУ 37786903) ТОВ «ТД» «Кухар Рішельє» (код ЄДРПОУ 33541304), за період з 01.01.2016 по 01.04.2017, сформували незаконний податковий кредит з податку на додану вартість та валові витрати з податку на прибуток підприємства за рахунок відображення взаємовідносин з указаними фіктивними суб’єктами господарської діяльності»;

  • Також є Постанова Львівського окружного адміністративного суду про накладення арешту коштів на рахунках КРТ на вимогу ДФС. У ній, зокрема, йдеться: «застосувати арешт коштів, які перебувають на усіх рахунках, відкритих у банках, які здійснюють обслуговування ТзОВ «Корпорація КРТ». В даний час справу направлено до апеляційної інстанції.

Імовірний правонаступник КРТ – ТОВ НВП «Корпорація КРТ»

Підприємство, яке підхопило естафету виробництва винаходів Дубневичів, засноване у 1992 році та займалось тоді виробництвом будівельних деталей з деревини i плит на деревнiй основi і називалось – ТОВ «Тесля». У 2007, як свідчать дані You control, власниками 100% статутного капіталу в 380 грн стали Дубневич Наталiя Мирославiвна та Дубневич Тетяна Iванiвна – дружини майбутніх депутатів, а керівником став Васькiв Роман Iгорович (теперішній депутат ЛОР, який, до речі, задекларував зарплату у розмірі 70212 грн. отриману у ТОВ «Корпорація КРТ».

6
Послідовність зміни власників ТОВ НВП "Корпорація КРТ"

Протягом 2009-2011 років воно поставляло анкери та анкерну відливку до ТОВ «Корпорація Колійні ремонтні технології» (код 33133794), тобто тому «першому» КРТ, чим у 2013 зацікавили правоохоронців. Після цього фірму перейменували у ТОВ «Західстар». У 2015 товариство переходить до Оксани Володимирiвни Крамар (однієї з тимчасових власників ТОВ «Корпорація Колійні ремонтні технології» (код 33133794) на шляху до ліквідації), і перепрофільовується на діяльність у сфері права. У 2016 повертається знову до дружин Дубневичів, але вже з новою назвою – ТОВ НВП «Корпорація КРТ». Повертається з новим директором Вадимом Сахаровим, який ще рік тому був віце-президентом ТОВ «Корпорації КРТ«, мільйонним статутним капіталом та основним видом діяльності – «виробництво виробів із дроту, ланцюгів і пружин» (основний товар «залізничних» фірм Дубневичів).

6
Послідовність зміни напрямків діяльності ТОВ НВП "Корпорація КРТ"
 

«Нове» КРТ вже встигло отримати патенти на клему пружинну та вкладиш ізолюючий авторства Дубневичів.

7
 

Також цікаво, що директор ТОВ «Корпорація КРТ» (код 37786903) – Місьонг О.І., недавно став власником ТОВ ТД «ВБК» (колишній власник, знову співпадіння – Васькiв Роман Iгорович), із основним видом діяльності – «виробництво виробів із дроту, ланцюгів і пружин». Чекаємо продукцію цього підприємства на тендерах!

8
 

Лишається тільки «захоплюватися» винахідливістю підприємливих бізнесменів. Якщо лишень припустити, що другу «кантору» Дубневичі таки «похоронять», то, як кажуть, «вбивають відразу двох зайців»: по-перше, заплутують сліди для численних проваджень та скандалів, а по-друге, знімають з себе безпосередню причетність до нової структури.

 

Аналітична група ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2020-11-25 11:01 :19