Новини » Львів 325

28% львів’ян, які працюють закордоном, у зоні ризику потрапити у рабство, – експерт

Фото: ZIK

Сьогодні, 31 липня, навпроти Львівської ОДА відбулася акція «Подорожуй безпечно» з нагоди Всесвітніх днів боротьби з торгівлею людьми.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

До інформативної акції долучилися представники різних державних і не державних установ, які дотичні до національного механізму протидії торгівлі людьми, зокрема:

  • Національна поліція Львівської області;
  • Державна міграційна служба України у Львівської області;
  • Львівський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • Міський й обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
  • Обласна та міська служба у справах дітей ті сім’ї;
  • Обласний центр зайнятості,
  • ГО «Центр жіночої перспективи».
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Олена Кальбус, координатор програми протидії торгівлі людьми ГО «Центр жіночі перспективи», пояснила про суть акції.

«Основна наша мета – це онлайн консультація, поінформувати широкий загал про цю проблему. Адже, офіційно близько 230 тис. українців із 1991 року стали постраждалими від торгівлі людьми. Наразі із 60 тис. львів’ян, які працює закордоном, 28% із них перебувають у зоні ризику. Минулорічні дані говорять, що 21% з опитаних українців готові працювати без оформлення трудової угоди, 18% готові віддати свій паспорт, а 10% готові працювати у закритих приміщеннях. Тому наші волонтери сьогодні роздавали інформаційні буклети, а спеціалісти пояснювали, як можна, і як треба безпечно подорожувати світом. Зокрема, які документи потрібні при подорожах із дітьми, чи коли діти їдуть на навчання за кордон. Також про те, як дізнатися, чи фірма, яка запрошує на роботу, є легальною? Та багато іншого. Зокрема, намагаємося пояснити населенню, що затверджений безвіз Європою – це подорож, а не робота, це зовсім інші документи й відповідні гарантії й можливості», – розповіла Олена Кальбус.

Також організатори стверджують, що порівняно із попередніми роками, зараз основний вид експлуатації змінився – помінявся із сексуального характеру на трудовий (90% із фіксованих), коли працюють нелегально і у поганих умовах. Зокрема, багато таких випадків зараз фіксується у сусідній Польщі, куди масово їдуть українці на заробітки.

Статистично, офіційне число людей, які постраждали від тієї чи іншої експлуатації закордоном варіюється від 800-900 до 1100-1200 осіб на рік.

«527» – це безкоштовний номер для всіх операторів мобільного зв’язку на території Україні, куди можна звернутися у разі будь якої консультації по питаннях торгівлі людьми, безпечного пересування закордоном чи отримання допомоги унаслідок тієї чи іншої експлуатації закордоном.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...