Новини » Суспільство 30 липня, 2017, 8:50
Визволити Донбас: Експерт зробив тривожний прогноз щодо України

Україна не може відмовитися від захоплених російсько-терористичними військами територій Донецької та Луганської областей. Інакше втратить головний козир на міжнародній арені.

Про це розповів у інтерв’ю журналу «Країна» філософ Олексій Панич, – повідомляє gazeta.

«Ми стоїмо на тому, що кордони Європи непорушні. Як зафіксували міжнародними договорами в 1975-му. Україна міжнародно визнана. Якщо ми від якогось свого клаптика відмовимося, то так можна розтягти півкраїни. Не можна створювати прецедент добровільної відмови держави від клаптика своєї території, бо тоді за ним піде й піде. Тоді самі позбавимо себе легітимності претензії на Крим і Донбас та підтримки західних партнерів. Скажуть, що нам і так добре», – каже філософ.

Як відомо, раніше президент Петро Порошенко повідомив, що він виступає категорично проти ідеї деяких політиків щодо відмови від Донбасу.

«Як не прикро говорити про це в День соборності, але у нас є політичні сили, які у ретельно завуальованій формі пропонують нам відмовитися від Донбасу... Які кажуть поводитися з мешканцями окупованих районів так, ніби вони вже й не наші громадяни і їхня доля нас не обходить. Хочу передати цим політиками питання: панове, а ви збирали ці території, щоб ними розкидатися? Тим більше, що така стратегія до миру не приведе», – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що мета Росії – «не Донецьк та Луганськ, не Крим та Севастополь, – а вся Україна».

Нагадаємо, раніше російський політолог Лілія Шевцова заявила, що Захід не дозволить Крим остаточно залишити Росії.

«Є інші сили в цих же столицях, які зацікавлені в тому, щоб допомагати Україні, не здавати її остаточно Кремлю. Перш за все – досить монолітна позиція Конгресу США, причому позиція двох партій – як республіканців, так і демократів. Особливо сильною щодо підтримки України є позиція в американському Сенаті. Той факт, що три представники Конгресу нещодавно приїздили до України, підтверджує, що у України є лобісти в західних столицях, зокрема у Вашингтоні», – зазначила Лілія Шевцова.

За словами політолога, угода про здачу Криму неможлива і тому, що це відкриє простір для антиліберальних дій не тільки Росії, а й також Ірану та Китаю.

«Вони є членами світового антиліберального клубу і готові використати експансіонізм як засіб вирішення власних проблем. Тому можна бути абсолютно впевненим, що подібна угода неможлива. Водночас можливий розвиток подій таким чином, коли розчаровані в українських реформах західні держави ігноруватимуть Україну, припинять надавати реальну економічну допомогу, дивитимуться крізь пальці на розвиток подій. Це можна назвати засобами м’якої конфронтації», – додала політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 03:59 :05