п'ятниця, 28 липня, 2017, 14:10 Суспільство
У Дніпрі вже виросло сучасне покоління малоросів, – Гуськов

У Дніпрі вже виросло покоління молодих людей, які дуже далекі від всього українського. Вони зневажливо ставляться до української мови та культури.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав представник Руху захисту української мови Єгор Гуськов.

«Я не згідний класифікувати всіх тих, хто шкодує за Радянським Союзом, як малоросів. Тому що в Дніпрі помічаю, як народжується і виростає прошарок нового покоління, умовно кажучи, малоросів.  Це молоді люди віком від 20-ти до 30 років, які дуже далекі від всього українського і навіть зневажливо ставляться до української мови та культури», – розповів Гуськов.

Вони вибудовують у Дніпрі свою місцеву, урбаністичну, модерну культуру, однак точно не є московитами.

«Наприклад, це проявляється у тому, що відкривається галерея, у якій немає навіть українських підписів до картин. І складається таке враження, що ти зайшов у галерею десь у Воронежі. Також відкривається якийсь новий, модний заклад харчування. Коли заходиш туди, то меню там написане англійською мовою з російськими субтитрами, а касири взагалі українською не спілкуються, навіть на прохання. І тоді у мене виникає відчуття, що я в сучасному, малоросійському закладі. Адже не відчуваю там «руського» духу, але українського теж там нічого не немає», – прокоментував Гуськов.

Він додав: «Такі заклади я називаю малоросійськими, бо там дуже все ретельно сплановано. Тобто можна побачити, що власник доклав усіх зусиль, щоб все виглядало гарно, модно і сучасно. Але абсолютно все українське було витіснене. Я вважаю, що такі люди створюють свою культуру, яка жодним чином з українською не пересікається».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 06:18 :56