п'ятниця, 28 липня, 2017, 13:34 Суспільство
Малоросійство – це хвороба, яку потрібно лікувати, – Єгор Гуськов

Якщо малоросійство – комплекс меншовартості, то це хвороба, яку треба лікувати. Бо такі малороси не здатні до формування якихось політичних структур, висування якихось власних вимог або конкуренції з українським державницьким проектом.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив представник руху захисту української мови Єгор Гуськов.

«Малоросійство вилікується якісною державною освітньою програмою. Якщо говорити про «креолів», то це такий проект, який може конкурувати з українським державним проектом за владу в Україні. Можливо, Україна піде шляхом іспанських колоній в Америці, коли креоли отримали там повноту влади. Тобто нас, українців, можуть звести в абсолютний низ. І це небезпечно», – вважає Єгор Гуськов.

На його думку, українці повинні довести всім, що Україна – це українська держава, де діє форма державності українського народу, а не просто економічна зона, в якій немає культурного та мовного центру.

«Зараз ми спостерігаємо в поведінці креолів через їх зневагу до української мови невизнання того факту, що Україна – Українська держава. Відмовляючись послуговуватись українською мовою в публічній сфері спілкування, вони чинять антиконституційний крок», – заявив представник руху захисту української мови.

На думку заслуженої артистки України Галини Тельнюк, в Україні зараз є ситуація, в якій малороси володіють засобами масової інформації, впливають на культурний розвиток підростаючого покоління та формють культуру загалом.

«Зараз саме малорос диктує свої смаки та свої уявлення про те, якою має бути українська культура, українська музика. Але є поступові зміни, є зрушення», – вважає Галина Тельнюк.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 18:35 :02