Новини » Світ 3508

Волкер заговорив про завершення конфлікту на Донбасі

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України, посол Курт Волкер в Брюсселі зустрічається з представниками Євросоюзу та НАТО.

Про це він сказав у середу журналістам, – повідомляє УНІАН.

Спецпредставник підкреслив, що для США дуже важливо вирішити цей «активний конфлікт». «США намагається бути більше залученими у це питання, тому секретар Тіллерсон попросив мене зустрітися з усіма та зібрати думки, де ми, і що ми маємо робити. Я буду доповідати і працювати над подальшими кроками, як США може залучитися до цього», – сказав він. 

Волкер вважає, що існуючий конфлікт стає для Росії «дорогою проблемою». «Ми повинні змінити статус кво. На зустрічі президента (США) Трампа з президентом (РФ) Путіним Трамп сказав, що вирішення українського питання важливо для США, тому що це є перешкодою для покращення відносин США та Росії. І секретар Тіллерсон на зустрічі в Києві чітко вказав, якими є цілі США: США, і це спільна позиція з ЄС та союзниками по НАТО, і Росія підписалася під цим через Мінський процес – наша мета – відновлення суверенітету та територіальної цілісності України та безпеки і охорони всіх громадян України, не залежно від національності чи релігії», – заявив він.

Як відомо, глави держав і урядів країн «Великої сімки» (США, Великобританія, Канада, Франція, Італія, Німеччина і Японія) вважають виконання Мінських угод усіма сторонами єдиним шляхом врегулювання конфлікту на Донбасі.

«Врегулювання довготривалої кризи в Україні може бути досягнуто тільки завдяки повного виконання всіма сторонами їх зобов’язань по Мінським угодами. Ми підтримуємо зусилля нормандської групи «і схвалюємо багатосторонню налаштованість ОБСЄ на деескалацію кризи», – відзначили лідери G7.

Варто зазначити, що аналітик Інституту суспільно-економічних досліджень Олена Снігир свого часу заявила, що Росія використовує міжнародні організації для просування своїх інтересів і легітимізації в європейському дискурсі. 

За словами Снігир, Росія використовує організації в різних цілях, в залежності від їх формату. Через великі організації з пріоритетом вироблення основ колективної політики Росія легітимізує в європейському дискурсі своє бачення міжнародного порядку. Серед таких організацій ОБСЄ та Рада Європи. Обидві організації, за словами експерта, мають обмежений вплив на Росію. Найбільшою санкцією в Раді Європи є виключення Росії з свого складу, проте Рада ніколи не піде на такий крок. 

Єдиними заходами впливу на Росію в таких організаціях є резолюції, які не імперативні, а наносять лише репутаційні втрати. Вплив Росії в ОБСЄ значно зменшився за останні роки, однак Росія все одно розглядає її як інструмент контролю над рішеннями держав Європи в сфері безпеки. У той же час, ОБСЄ єдина організація, яка інформує міжнародне співтовариство про перебіг подій на сході України.

Як відомо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила сумнів щодо можливого швидкого повернення Росії до клубу «Великої сімки».

Говорячи про приналежність РФ до «великої вісімки», Меркель зазначила, що запрошення приєднатися до групи G7 пов’язувалося з надією на те, що з часом вдасться досягти більшої спільності, наприклад, у сфері оборони. Зокрема глава німецького уряду згадала партнерство НАТО-Росія.

Проте Російська Федерація в останні роки не долучилася до багатьох цінностей, які поділяють учасники групи G7, сказала глава німецького уряду.

Додамо, у 2014 році через анексію Росією українського Криму лідери G7 вирішили виключити РФ з групи. Виключення Росії з групи перетворило її з G8 на G7. 

Loading...
Loading...
Loading...