Новини » Політика 27 липня, 2017, 2:45
Ані США, ані європейці не зацікавлені у розвитку української ГТС, – економіст
Фото: www.elmundo.es
Фото: www.elmundo.es

США та ЄС не зацікавлені в розвитку української газотранспортної системи.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Геннадій Рябцев, експерт Економічного дискусійного клубу.

«Ні США, ні ЄС не зацікавлені в розвитку української ГТС. Зрозуміло, що Сполучені Штати приймали відповідний законопроект не заради України. В ньому Америка дотримується власних економічних інтересів. Вони намагаються витіснити російський газ з європейського ринку, і в тому числі, той який йде транзитом через територію України. В їхніх планах постачати скраплений природний газ в країни східної Європи», – розповів пан Рябцев.

На переконання гостя студії, у питанні розвитку газотранспортної системи Україна не має допустити виокремлення найважливіших її частинок.

«Вся ГТС, всі трубопроводи навряд чи комусь потрібні, але це не означає, що вона взагалі нікому не потрібна. Тут важливо те, що Україна має реалізовувати власні національні інтереси, але іноземні оператори також мусять це робити. Тому важливо не допустити, щоб вони виокремили з ГТС якісь ласі шматки, наприклад підземні газові сховища. Ми маємо про це подбати, а не сподіватися, що Польща добудує 110 кілометрів інтерконектора, чи Словаччина надасть допомогу в модернізації ГТС», – зазначив Геннадій Рябцев.

Експерт вважає, що проблему з українською ГТС влада має вирішувати якнайшвидше і самостійно. »Не потрібно чекати, що хтось буде в чомусь нас підтримувати навіть в санкціях проти Росії», – сказав пан Рябцев.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 11:38 :55