Новини » Політика

Саакашвілі позбавили українського громадянства, - ЗМІ

Фото: hyser.com.ua

Колишній президент Грузії та очільник Одещини Михайло Саакашвілі втратив українське громадянство.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на Державну міграційну службу України.

За даними видання, Саакашвілі втратив громадянство на основі п.2 ст.19 Закону «Про громадянство», а саме – на підставі неправдивих даних, вказаних в анкеті.

У документах, які заповнював колишній голова Одеської ОДА, було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами. Однак, як виявилось, на території Грузії Саакашвілі заочно заарештували.

У міграційній службі зазначають, що з приводу громадянства Саакашвілі запит до ГПУ надіслав нардеп Андрій Лозовий, прокуратура звернулась до служби. За запитом Комісія з питань громадянства ухвалила відповідне рішення.

Зазначимо, що українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він очолив Одеську облдержадміністрацію. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посту очільника Одещини Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок та просуванні на керівні посади у райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

Loading...