Новини » Економіка 26 липня, 2017, 4:55
Державне управління негативно впливає на інвестиційну привабливість України, – експерт

Коли інвестори бачать той цирк, який відбувається у парламенті відносно урядових ініціатив, то втрачають бажання інвестувати в Україну.

Таку думку висловив голова бюджетного комітету Громадської ради Міністерства фінансів, координатор Громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Колега Тараса Козака – голова Ради Незалежної асоціації банків Роман Шпек зауважив, що інтереси України зараз надзвичайно близькі до інтересів інвесторів. Проте Україна має велику політичну проблему, яка гальмує процеси інвестування.

«Парламент, створивши більшість, обрав уряд для країни. Проте вже на другий день після призначення на посади ці дві гілки влади почали один одного нищити. І як після цього інвестор може оцінювати той цирк, який відбувається у парламенті відносно урядових ініціатив», – зауважив експерт.

Відтак Тарас Козак пояснює, яким чином державне управління впливає на інвестиційну привабливість України.

«Якщо говорити за захист прав інвесторів, то над цим потрібно працювати не один рік. Проте є земельна реформа, яка всіма експертами розглядається так, що може залучити в Україну десятки мільярдів доларів у найбільші 3-5 років. Натомість є політичні інтереси деяких партій, які на цій темі хочуть заробити собі рейтинг, щоб після чергових виборів пройти у парламент. Вони, використовуючи засоби масової інформації, впливають на бабусь розповідаючи, що якщо іноземці куплять землю, то земля зникне з України», – наголосив Козак.

Відтак, саме Верховна Рада не дає можливості проводити такі важливі реформи як земельна, а також залучати до України потенційних інвесторів.

Також експерти наголошують: для того, щоб ефективно залучати зовнішні інвестиції, Україна має вигравати боротьбу серед країн-конкурентів. Робити це потрібно за рахунок реальних структурних реформ в економіці та виникнення нових точок зростання, куди будуть заходити інвестиції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:05 :38