Новини » Економіка 25 липня, 2017, 19:12
Козак: Замість корупційного податку на прибуток буде запроваджений дієвіший механізм

Експерти запропонували скасувати корупційний податок на прибуток, замінивши його податком на виведений капітал, який оподатковуватиме тільки ті кошти, які бізнесмен витягує з бізнесу на споживання або виводить за кордон.

Таку думку висловив голова бюджетного комітету Громадської ради Міністерства фінансів, координатор Громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Податок на виведення капіталу – це дуже цікавий податок, який буде впроваджений замість податку на прибуток. Новий податок був запропонований ще у 2015 році групою активістів та експертів, серед яких був і я. Ми розробили такий собі ліберальний податковий кодекс, зокрема це законопроект №3357. Він запроваджував дуже багато цікавих положень, частина з яких вже стала українським законодавством», – зазначив Тарас Козак.

Сьогодні податок на прибуток приносить у бюджет тільки 6% доходів, але вимагає дуже багато перевірок працівників ДФС. Відтак експерти запропонували скасувати цей корупційний податок, замінивши його податком на виведений капітал, який оподатковуватиме тільки ті кошти, які бізнесмен витягує з бізнесу на споживання або виводить за кордон.

«Якщо бізнесмен хоче взяти гроші зі свого бізнесу, наприклад, купити автомобіль чи житло, то він має сплатити податок за те, що виводить потрібну йому суму із обороту. Так само він має сплатити державі за те, що виводить кошти за кордон, у юрисдикцію іншої країни. Якщо ж гроші залишаються в бізнесі, інвестуються та використовуються з метою розвитку виробництва, то податок за це не сплачується», – пояснив експерт.

Таким чином, додає він, Україна стане значно більш інвестиційно привабливою. І хоч кошти не оподатковуються, але капітал все одно залишатиметься в межах держави та українського бізнесу. Адже сьогодні кошти заборонено виводити з країни, але це роблять незаконно, нічого при цьому не сплачуючи. Натомість, за новим податком, виводити капітал не заборонятимуть, проте за це потрібно буде сплатити певну суму.

«Цей законопроект вже підтриманий Президентом, умовно – Верховною Радою, а Мінфін, який його також схвалив, закінчує процедури узгодження законопроекту з іншими органами влади для того, щоб внести його до парламенту. Адже за Податковим кодексом це потрібно було зробити ще 1 липня 2017 року. Відтак, за невеликим винятком, цей законопроект підтримують майже всі», – запевнив Тарас Козак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 22:34 :37