понеділок, 24 липня, 2017, 15:48 Львів
«Сміттєспалювальний завод», який пропонує ЛОДА, придумав винахідник з Радехова
Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

Впродовж трьох місяців в області планують запустити в експлуатацію спалювальну установку, яка зможе впродовж доби утилізувати 20 тонн сміття. За основу розробки цього міні-сміттєспалювального заводу взято проект, який вже успішно пройшов випробування у Радехові. Автором та розробником цього пристрою є місцевий винахідник Анатолій Архипчук.

Про це голова Львівської ОДА Олег Синютка повідомив 24 липня на брифінгу.

Впродовж наступних трьох місяців ми плануємо встановити, випробувати та запустити в експлуатацію установку по спалюванню сміття розрахунковою кількістю 20 тонн в добу. Це буде прообразом сміттєспалювального заводу. Таку пілотну установку ми вже випробували в Радехові. Сподіваємось, що вона також зможе промислово використовуватись у спаленні ТПВ.

На запитання журналістів про те, чи ця спалювальна установка буде відповідати екологічним вимогам стосовно температури спалення ТПВ та рівня очистки відходів спалення, голова ОДА відповів:

«Ми не будемо експлуатувати спалювальної установки, якщо вона не буде відповідати екологічним нормам. Вона повністю пройдуть експертизу на викиди шкідливих речовин. Ми сподіваємось, що спалення при температурі близько 1000 градусів, так як це передбачено технічними умовами, повинно забезпечити повне знешкодження та відсутність викиду в атмосферу шкідливих речовин».

Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

Ситуацію щодо безпечності та особливостей роботи піролізної установки прокоментувала Алла Войціховська, еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина».

«Для експлуатації цієї установки вона повинна пройти всі експертизи, які підтвердять її безпечність для експлуатації. В Україні таку державну екологічну експертизу може провести Інститут екогігієни і токсикології ім. Л. І. Медведя «Екогінтокс».

Якщо брати умови роботи піролізної печі – то це спалення без доступу повітря. Але для цього потрібно цілковито висушувати ті відходи, які йдуть на спалення, а це дуже складна і затратна технологія. На скільки такий спосіб утилізації ТПВ буде рентабельний? До того ж, в процесі спалення утворюється досить велика кількість попелу, який треба також правильно захоронювати.

Також експертний інститут мав би рекомендувати певний тип фільтрів для викидів у повітря, адже без того значна частина шкідливих речовин буде надходити в атмосферу. А ці фільтри також не дешеві».

Фото: ЛОДА
Фото: ЛОДА

Нагадаємо, ще 6 липня Олег Синютка на території Вузлівської сільської ради на Радехівщині був присутній в ході експериментального випробовування пічного пристрою з генератором піролізного газу, який можна застосовувати для утилізації твердих побутових відходів шляхом спалювання. Автором та розробником цього пристрою є Радехівський винахідник Анатолій Архипчук.

Вочевидь, саме цей винахід буде покладено в основу майбутнього пілотного сміттєспалювального підприємства в області.

Як повідомлялося, Олег Синютка обіцяє до жовтня запустити «прообраз сміттєспалювального заводу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 02:59:35