субота, 22 липня, 2017, 2:52 Економіка
Борги «Роснафти» вдарять по російському рублю

Найбільша нафтова компанія Росії ПАТ «Роснафта» в п’ятницю провела друге за півроку велике розміщення облігацій.

Напередодні великих розрахунків у валюті «Роснафта» взяла в борг 266 млрд рублів, – повідомляє finanz.ru.

Сума, що стала рекордною для боргового ринку в цьому році, була зібрана за годину, тобто зі швидкістю більше 4 мільярдів рублів в хвилину.

На МосБіржі технічне розміщення бондів двох серій (001P-06 на 90 млрд рублів і 001P-07 на 176 млрд) відбудеться 26 липня.

Хоча папери продавалися по відкритій підписці, це не було схоже на неринкове розміщення, говорить керуючий ЗАТ «КАПІТАЛ Управління Активами» Дмитро Постоленко.

Заздалегідь про угоду не оголошувалося, а «такий великий обсяг коштів в такий короткий термін складно розмістити виключно на ринкових умовах; ймовірно, у компанії вже є домовленість з якірним інвестором «, – сказав Постоленко Bloomberg.

У такому ж таємному і неринковому режимі «Роснефта» продавала облігації в грудні 2014 року (на 625 млрд рублів) напередодні «чорного вівторка» і обвалу рубля.

Потім історія повторилася в грудні 2016- го, коли «Роснефта» зайняла 700 млрд рублів за день до того, як було оголошено, що 19,5% її акцій за таку ж суму купують катарський інвестфонд QIA і швейцарський сировинний трейдер Glencore.

В обох випадках угоди були неринковими, папери викуповували великі держбанки, які потім закладали їх в ЦБ, а результаті потреби «Роснефти» фінансувалися друкарським верстатом, описує схему аналітик Бінбанку Наталя Шилова.

Як і в 2014 році, гроші знадобилися «Роснафті» напередодні великих розрахунків у валюті, нагадує Посталенко: компанія знаходиться в процесі закриття угоди з купівлі мережі НПЗ в Індії, за яку повинна заплатити 3,8 млрд доларів.

З огляду на ці обставини, зібрані в борг рублі з великою ймовірністю будуть конвертовані в долари, попереджає він.

Відтік валютної ліквідності із системи для задоволення потреб «Роснафти» стане ще одним фактором тиску на рубль, відзначають в огляді аналітики банку «Санкт-Петербург»: завдяки угоді, валюта йде з країни, а її доступність на ринку знижується. 3,8 млрд доларів – це, наприклад, більше, загальна сума погашень зовнішнього боргу в серпні (3,3 млрд).

Ситуацію погіршує те, що платіжний баланс Росії вже в червні став негативним, в цих умовах будь-який відтік може стати болючим, зазначає заступник голови правління Локо-Банку Андрій Люшин: за даними ЦБ, з країни пішло на 4 млрд доларів більше, ніж надійшло, і, як прогнозує МЕР, ця ситуація триватиме до кінця третього кварталу, за підсумками якого дефіцит поточного рахунку досягне 5 млрд доларів.

Після розміщення борг «Роснафти» може збільшитися до нової рекордної позначки: у травні компанія вже залучала 55 млрд рублів, а в квітні – 40 млрд. Без урахування погашень «Роснафта» може вийти на 3,719 трильйона рублів боргу.

За рахунок кредитів компанія покриває негативний грошовий потік, пояснюють аналітики Ощадбанку CIB. Незважаючи на чистий прибуток, надходження на її рахунок менші, ніж витрати – в першому кварталі капвкладення перевищили надходження від операційної діяльності на 1 млрд доларів, розрахували Олексій Булгаков і Алекс Фек.

Раніше повідомлялося, що «Роснафта» не збирається заморожувати або скорочувати видобуток нафти, незважаючи на оголошене приєднання Росії до договору країн ОПЕК про обмеження видобутку нафти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 15:08 :53