п'ятниця, 21 липня, 2017, 10:29 Львів
ЄБРР надав Львову 30 млн євро на рекультивацію Грибович та сміттєпереробний завод

Сьогодні, 21 липня, Львівська міська рада та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали Угоду про наміри щодо підготовки кредитного фінансування по проекту модернізації інфраструктури ТПВ у місті Львові. У рамках проекту місто отримає близько 20 млн євро кредиту та 10-11 млн євро грантових коштів. Ці гроші виділяються під першочергові заходи з рекультивації Грибовицького полігону, будівництва першої черги сміттєпереробного заводу та загального вдосконалення системи збору й сортування відходів у місті.

Про це під час підписання угоди розповіли Андрій Садовий та Шевкі Аджунер, директор офісу ЄБРР в Україні.

«Ми підписуємо угоду про наміри про підготовку кредитного фінансування з Європейським банком реконструкції та розвитку по програмі покращення інфраструктури поводження з твердими побутовими відходами у Львові», – зазначила Ольга Сивак, начальник управління інвестицій та проектів ЛМР.

«Для нас дуже важливий день, бо ми починаємо ще один великий проект з Європейським банком реконструкції та розвитку. Мова йде про комплексний підхід до вирішення питань поводження з ТПВ – мова йде про будівництво великого комплексу по переробці відходів, мова про рекультивацію самого полігону в Грибовичах, мова про систему поводження з ТПВ. Наше завдання – зробити все якісно, щоб цей проект відповідав усім екологічним нормам Європейського Союзу, щоб він потім був базовим для того, щоб подібні комплекси будувати в Україні. Європейський банк реконструкції та розвитку є надійним партнером для міста Львова і ми за останні 8 років надзвичайно багато зробили разом. Це ще один великий проект, який ми реалізовуємо спільно, бо це команда висококласних фахівців, яка залучає найкращих експертів. Сьогоднішня угода важлива, бо передбачає суму самого кредиту орієнтовно 20 млн євро і грантові кошти, орієнтовно від 10 до 11 млн євро, як допомогу на вирішення усіх екологічних проблем», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

«Ця угода має на меті покращити якість життя львів’ян, а також ми маємо на меті показати приклад цілій країні як розробляти стратегію поводження з ТПВ на перспективу та як її практично реалізовувати. Як тільки Еджіс закінчить свою ділянку роботи з розробки проекту, ми відразу візьмемось за його реалізації», - зазначив Шевкі Аджунер, директор офісу ЄБРР в Україні.

«Підписання цієї угоди значно сприятиме просуванню проекту, над яким наша компанія працює. Ми вже зробили фактично половину роботи, але згідно з нашим попереднім планом ми повинні завершити роботи з підготовки тендерної документації до кінця жовтня», – додав Крістофер Раунд з «Еджіс».

На основі Угоди про наміри щодо підготовки кредитного фінансування по проекту модернізації інфраструктури ТПВ у вересні-жовтні буде укладена Основна кредитна угода, а перший транш фінансування має надійти до кінця 2017 року. Відповідно до цієї Угоди, Львівська міська рада отримає доступ до кредитної лінії на суму до 20 млн євро під міські гарантії. Оскільки це екологічно-соціальний проект, то до кредитної угоди готові надати місту додатковий грант у розмірі 10-11 млн євро, що є надзвичайно важливою складовою співпраці у межах втілення проекту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 02:33:52