п'ятниця, 21 липня, 2017, 15:51 Львів
В ОДА розробили 5-етапну стратегію вирішення проблеми з ТПВ у Львові
<nbsp;>

Львівська облдержадміністрація напрацювала основні етапи вирішення проблеми із вивезенням твердих побутових відходів.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Перший етап – очищення перенакопичених контейнерних майданчиків.

Починаючи з 23 червня Львівська облдержадміністрація повністю забезпечує вивезення ТПВ з міста Львова.

Станом на 14 липня прибрали 677 перенакопичених контейнерних майданчиків Львова, з яких на полігони вивезено 9693,1 тонн ТПВ. 

Для оперативної ліквідації перенакопичення ТПВ та належного захоронення на полігонах області активно залучали додаткові одиниці спецтехніки. Роботи тривали цілодобово. Вивезення відходів здійснювали 6 компаній-перевізників.

На другому етапі – системний вивіз твердих побутових відходів з міста Львова.

Починаючи з 14 липня вивіз ТПВ з міста Львова увійшов у поточний режим роботи.

Окрім того, з метою посилення контролю за вивезенням сміття з міста, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації передав до правоохоронних органів усі номерні знаки машин, які працюють з перевізниками.

Це надасть змогу контролювати процес з метою запобігання несанкціонованого викиду сміття як на території Львівської області, так і за її межами.

Зазначимо, що Кабінет Міністрів виділив 50 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на допомогу полігонам, які приймають сміття з міста Львова.

Після налагодження системи поточного вивезення сміття з міста Львова планується перехід до системи сортування, а це третій етап.

На даний момент, це питання обговорюється з перевізниками і вони готові брати в цьому участь. Відтак, у планах здійснювати роздільне сортування сміття та його подальший продаж.

Для контролю ситуації із вивезенням сміття у місті Львові з 3 липня розпочато чіткий облік вивезення ТПВ через вагові комплекси.

На четвертому етапі у 2018 році планується перехід до системної переробки і утилізації ТПВ, в тому числі й до утилізації способом виготовлення альтернативного палива.

Підтвердженням цього є нещодавнє експериментальне випробовування пічного пристрою з генератором піролізного газу, який можна застосовувати для утилізації твердих побутових відходів шляхом спалювання. Автором та розробником цього пристрою є Радехівський винахідник Анатолій Архипчук.

Завершальним етапом налагодження системної роботи з твердими побутовими відходами у місті Львові є будівництво сміттєпереробного комплексу, який остаточно вирішить проблему твердих побутових відходів на території міста.

Нагадаємо, що 31 травня на підсумковому засіданні обласної конкурсної комісії щодо визначення інвестора з будівництва сміттєпереробного комплексу з утилізації ТПВ на території Львівщини визначили переможців. Відтак, одразу три компанії: ТзОВ «Вейст Менеджмент Системс», ТзОВ «Глассворк технолоджі» та інвестиційно-екологічна компанія «ІЕК» готові до спорудження комплексів з поводженням ТПВ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 09:04:51