Новини » Події 21 липня, 2017, 19:30
Російсько-білоруські навчання мають бути контрольовані, – Маломуж

Російсько-білоруські навчання мають бути контрольовані міжнародним співтовариством і НАТО. Більше того, саме представники НАТО повинні бути посередниками, або ж спостерігачами таких навчань.

Таку думку висловив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі« (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:30) на телеканалі ZIK.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook міністр оборони України Степан Полторак написав, що майбутні російсько-білоруські навчання «Захід – 2017» є надзвичайно потужними, зокрема, вони можуть бути використані, щоб почати агресію не тільки проти України, а й проти будь-якої країни Європи, яка має спільний кордон з РФ. Він також додав, що Україна та світ має спільне бачення можливих перспектив проведення цих навчань, а Україна на них «адекватно реагуватиме».

«Пан Полторак шість днів тому говорив,що ніякого наступу не буду, а сьогодні говорить про агресію. Я розумію, що це упередження, але тут треба коректно ввести загальну позицію відносно стратегії України. Однак, з іншого боку американці у наших розмовах вказують на те, що вони проводять переговори на рівні президентів, включаючи Трампа і Путіна, керівників НАТО та ЄС. І це саме та модель, яка спрацює найбільш ефективно», – зазначив гість програми.

Окрім цього, Микола Маломуж зауважив, що навчання, які проводитиме Росія спільно із Білоруссю мають бути контрольованими. Маломуж також акцентував, що будь-які військові навчання повинні контролюватися НАТО.

«І тут стоїть питання, що саме представники НАТО мають бути посередниками таких навчань, або ж спостерігачами. Зокрема, якщо на ці навчання будуть запрошені і наші військові аташе, то це буде саме та гарантія, яка упереджує всі агресивні план. З іншого боку, це буде пробна прозорість вимогів відносно порушення самої моделі проведення навчань відносно Росії. Я думаю, що ці інструменти зараз формуються, повідомлення на упередження даються, а механізми опрацьовуються. Більше того, я вважаю, що до вересня буде готовий блок і політичних моментів, і військових», – додав екс-голова Служби зовнішньої розвідки України.

Зазначимо, восени цього року на території Білорусі відбудуться військові навчання ЗС РФ і Білорусі «Захід-2017».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 22:39 :07