live
Новини » Світ

Путін затвердив основи геополітики РФ на найближчі роки і визначив основні загрози

Російський президент Володимир Путін підписав указ про основи державної політики РФ в області військово-морської діяльності на період до 2030 року, де визначено основні загрози.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

У тексті документа Сполучені Штати та їх союзники вказані в якості небезпек і загроз нацбезпеці РФ. Наголошується, що США прагнуть до домінування у світовому океані, в тому числі в Арктиці, а також до досягнення переваги своїх військово-морських сил».

Також наголошується нібито прагнення ряду держав обмежити доступ Росії до ресурсів Світового океану. У переліку небезпек «економічний, політичний, міжнародно-правовий і військовий тиск на РФ».

Також є згадка територіальних претензій деяких держав до РФ щодо приморських територій, наявність осередків і ескалація збройних конфліктів на територіях, що мають стратегічне значення для РФ і її союзників, а також на територіях держав, що мають вихід до Світового океану.

Окрему увагу в документі відведено концепції «глобального удару», розробленої США. Росія бачить в цьому пряму загрозу військовій безпеці.

«Підтвердженням цього є розроблена США концепція «глобального удару», яка являє собою новий виклик міжнародній безпеці і безпосередньо загрожує військовій безпеці РФ», – сказано в документі.

Серед небезпек також зазначено «прагнення ряду держав до володіння джерелами вуглеводневих ресурсів на Близькому Сході, в Арктиці і басейні Каспійського моря», а також негативний вплив на міжнародну обстановку ситуації в Сирії, Іраку, Афганістані, конфліктів на Близькому і Середньому Сході, в ряді країн Південної Азії і Африки.

Необхідність військової-морської присутності в Світовому океані також пояснюється зростанням піратської активності в Гвінейській затоці, а також в акваторіях Індійського і Тихого океанів.

Loading...