Новини » Політика 21 липня, 2017, 18:40
Маломуж: Лукашенко намагається бути рівновіддаленим і від Росії, і від України

Президент Білорусі Олександр Лукашенко в деяких аспектах займає особисту позицію, проте в глобальних стратегічних темах не йде на протиріччя з Путіним та Росією.

Таку думку висловив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко прибув до України. Програмою візиту були заплановані переговори з Президентом України Петром Порошенком, які відбулися у форматі один на один і в розширеному складі.

«Президент Білорусі Олександр Лукашенко в деяких аспектах займає особисту позицію, особливо чутливі питання відстоює перед Російською Федерацією, але в глобальних стратегічних темах, зрозуміло, що не йде на протиріччя з Путіним та Росією. Тому під час візиту до Києва він намагається демонструвати посередницьку позицію між Росією і Україною, та нібито є рівно віддаленим від Путіна і Порошенка», – прокоментував Маломуж.

Тому, додає експерт, всі посили Лукашенка про те, що білоруси і українці – дружні братські народи – це бачення і бажання Лукашенка таким чином формувати власний імідж. Але наскільки це йому дозволить зробити Путін – це велике питання.

«Підготовка до проведення військових навчань – це ще одна потужна модель, яку реалізує Путні на території Росії і Білорусі проти України, Прибалтики й навіть НАТО. Адже саме протистояння НАТО є стратегічним і набуває нового формату війни. Адже представники Європи та Країн НАТО під час зустрічі у США вже зазначили, що ці навчання можуть бути викликом щодо незалежності і України, Білорусі, Прибалтійського регіону та країн східного сектору», – наголосив Маломуж.

Тому, пояснює він, в цій ситуації важливо, що український Президент негласно ставить питання чіткого дотримання міжнародних стандартів, невтручання у внутрішні справи України, недопущення використання території Білорусії для протистояння та проведення військових операцій проти України.

«У цій ситуації, я припускаю, президент Білорусії відстоює таку позицію, щоб ці гарантії не були якось трактовані й озвучені офіційно. Я думаю, що президенти це чітко обговорили і обидва були задоволені своєю позицією», – підсумував Микола Маломуж.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 06:14 :01