Новини » Політика 21 липня, 2017, 19:52
Лідер білоруського руху: Укріплювати російську військову присутність не в інтересах Лукашенка

Можливо, проведення російсько-білоруських навчань «Захід-2017» стали відповіддю на попередні намагання Путіна розмістити російські військові бази на території Білорусі, що раніше заперечував Лукашенко.

Таку думку висловив лідер білоруського руху «За свободу» Юрась Губаревич у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Найбільшу пересторогу викликає можливість переправлення великої кількості військ і техніки з боку Росії. Одним із фактів, який це підтверджує,є замовлення на величезну кількість залізничних вагонів, якими може бути перевезена російська техніка і залишена на території Білорусі», – зазначив Губаревич.

Проте також лідер білоруського руху зауважив, що не в інтересах Лукашенка посилювати сьогодні російську військову присутність. Тому, можливо, проведення російсько-білоруських навчань «Захід-2017» якимось чином стали відповіддю на попередні намагання розміщення російських військових баз на території Білорусі, що раніше заперечував Лукашенко.

«Так чи інакше Лукашенко є єдиним союзником Володимира Путіна, тому він повинен демонструвати лояльність, зокрема і у військовій сфері. Натомість, з погляду політики, є намагання офіційного Мінську створити із Білорусі майданчик для переговорів, що, своєю чергою, убезпечить країною від воєнної загрози з боку Росії», – прокоментував білоруський опозиціонер.

Але також, додає Губаревич, Лукашенко зацікавлений у розвитку багатовекторного співробітництва, зокрема і у сфері економіки. Тому Україна у цьому аспекті є дуже зручним партнером.

«Оскільки Україна має перспективний вихід на європейські ринки, а Білорусь, своєю чергою, на російський ринок, то у цьому аспекті, я припускаю, буде взаємовигідне співробітництво між двома країнами саме у економічній сфері», – вважає Губаревич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 01:32 :58