п'ятниця, 21 липня, 2017, 11:18 Львів
Коли та під які відсотки Львів отримає підписаний сьогодні кредит ЄБРР на сміття
Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua

Сьогодні, 21 липня, Львівська міська рада та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали Угоду про наміри щодо підготовки кредитного фінансування по проекту модернізації інфраструктури ТПВ у місті Львові. У рамках проекту місто отримає близько 20 млн євро кредиту та 10-11 млн євро грантових коштів. Ці гроші виділяються під першочергові заходи з рекультивації Грибовицького полігону, будівництва першої черги сміттєпереробного заводу та загального вдосконалення системи збору й сортування відходів у місті. Кредитна лінія отримання цих коштів буде відкрита вже у жовтні цього року, коли мають бути готові всі проекти по рекультивації Грибовицького звалища та будівництву сміттєпереробного заводу на ТЕЦ-2.

Про це на брифінгу з нагоди підписання угоди з ЄБРР відповів Андрій Садовий на запитання журналістів.

Шевкі Аджунер, директор офісу ЄБРР в Україні, з приводу відсотків за користування кредитом ЄБРР відповів, що це банківська таємниця, яку він озвучити не може, але може розповісти клієнт, тобто ЛМР в особі Андрія Садового:

«Жодна країна світу не може розраховувати на такі прекрасні умови, які має сьогодні Львів у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Насправді, це інвестиційні кошти на найвигідніших умовах, які тільки можуть бути».

Андрій Іванович спочатку відговорювався загальними пишними фразами, але на наполегливі уточнюючі запитання погодився озвучити розмір відсотків по кредиту восени цього року, коли буде підписано остаточну угоду про фінансування конкретних проектів по рекультивації звалища та будівництва заводу.

«У нас є стандартні відсотки, по яких ми працюємо. Також ми повинні врахувати, що 10 млн євро ми отримуємо гранту – це кошти, які не потрібно віддавати. Також у нас буде відкрита кредитна лінія на суму 20 млн євро, і коли ми вже братимемо ці кошти, тоді й буде чітко прописаний відсоток, який буде залежати від багатьох факторів. Відсоток кредиту буде набагато нижчий, ніж той, по якому Україна платить, як держава, коли залучає кошти», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 04:19:29